Yeni Konular

Kardemir Karabükspor’a çoşkulu taraftar karşılaması

Çaykur Rizespor’u yenerek Turkcell Süper Ligi’ne çıkmayı garantileyen Karabükspor’u Karabük’te coşkulu taraftarı karşıladı.Bank Asya 1. Lig’de Kardemir Karabükspor’un, Çaykur Rizespor’u 3-0 yenerek Süper Lig’e çıkmayı garantilemesi, Karabük’te coşkuyla kutlanıyor.

Takım otobüsü ve arkasındaki yüzlerce araçtan oluşan konvoydakiler, Karabük ve Safranbolu ilçesinde dolaşarak vatandaşları selamlandı. Taraftarların tezahüratları eşliğinde Yenişehir Atatürk Anıtı meydanına gelen takım, burada da sevgi gösterileriyle karşılandı.

Meydandaki kutlamalarda Karabük Valisi Nurullah Çakır, Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, teknik heyet ve futbolculara çiçek takdim etti. Tek tek anons edilen futbolcular, dakikalarca alkışlandı.

Hikmet Feridun Tankut, burada yaptığı konuşmada, güven, birlik ve beraberliğin sonunda başarıların geldiğini, Karabük’te seçilmiş ve atanmışlara güvenilmesi gerektiğini söyledi.

Süper Lig’de kalıcı olacaklarına inandıklarını anlatan Tankut, şöyle konuştu:
”Yağmur, kar demedik, 12 yıl Anadolu’nun her köşesinde bugün için mücadele ettik. Zaman zaman üzüldük ve sevindik. Sonunda bize 4 maç kala şampiyonluk ilan etmek nasip oldu. Bütün Türkiye Kardemir Karabükspor’u konuşuyor, izliyor. Her Karabüklü bundan onur duyuyor. Birçok şehir var nüfusları milyonları buluyor ama çoğu Cumhuriyet kenti Karabük’e gıpta ile bakıyor. Sezon başında size söz vermiştik, ‘ilk iki dahil olmak üzere ilk 6’da yer alacağız’ diye. Bu kendimize güvensizliğimizden değil, dikkat çekmemek için söylenmişti. Biz lider olacağımıza emindik. Başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Kardemir Karabükspor takımı, taraftarların sloganları eşliğinde kulüp binasına gitti.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir