Yeni Konular

Kaspersky Lab ile LinkedIn hesabınız güvende!

Kaspersky Lab ile LinkedIn hesabınız güvende!

Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen siber suçlara karşı popüler sitelerle işbirliği yapan Kaspersky Lab, LinkedIn’in 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini de ücretsiz olarak koruyor.

Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen kötü amaçlı faaliyetlerin sayısı her geçen gün artıyor. Siber suçlular, her gün kullanıcılara virüs bulaştıracak yeni yollar keşfetmeye devam ediyor.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab’in verilerine göre, 2012’de etkilenen bilgisayarların yüzde 80’i, web üzerinde gezinirken saldırıya uğramış durumda. Üstelik 2012’de kimlik avcılarının öncelikli hedeflerinin de popüler sosyal ağlar olması (%24.5) da, bu konuda önlem alınması gerektiğini ortaya koyuyor. Büyüyen bu trend karşısında Kaspersky Lab, özellikle popüler sosyal ağlarla yaptığı işbirliklerine paralel olarak çevrimiçi güvenliği artırmak üzere çalışmalarını hızlandırıyor.

225 MİLYON ÜYENİN BİLGİLERİ KORUNUYOR
Bu amaçla LinkedIn’le de işbirliği yapan Kaspersky Lab, kullanıcıların çevrimiçi gezinirken kendilerini korumaları için kolay ulaşılabilir ve güvenli bir yöntem sağlayan güvenlik koruması yazılımı “LinkedIn Safety Center” üzerinden ücretsiz olarak sunuyor. LinkedIn Safety Center, LinkedIn’in sayısı 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini korumalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Kaspersky Lab ayrıca, bu girişime destek olmak amacıyla bu uygulamanın bir parçası olarak,  Kaspersky Internet Security 2013 ve Mac için Kaspersky Security’nin 90 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak sunuyor.
 
Kaspersky Lab Kuzey Amerika Başkanı Steve Orenberg, bu çalışmalar hakkında, “Siber suçlular, sosyal ağ kullanıcılarını tehdit ederken, Kaspersky Lab araştırma, güvenlik istihbaratı ve güvenlik çözümlerini tanınmış sosyal ağ kurumları ile entegre etmek üzere sıkı bir çalışma yapıyor. LinkedIn ile yaptığımız çalışmayla da güvenli internet güvenlik çözümleri konusunda lider olduğumuzu gösteriyoruz” diyor.
teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir