Yeni Konular

Kedi Ve Köpek Bir Arada Yaşayabilir Mi?

Çoğumuz hem kedileri hem de köpekleri çok seviyoruz ancak birlikte yaşayamayacaklarına olan inancımız ikisinden birini tercih etmeye yönelmemize neden oluyor. Oysa aslında doğru seçim ve sabırlı bir yaklaşım ile kedi ile köpek birlikte yaşayabilir. Hatta çok da iyi dost olabilirler.

3281932fedf59c1af5dbd0eb558aabd5

Kediler yavru köpeklere karşı sevecendir

Şayet evinizde bir kediniz varsa ve bir de köpeğim olsun diyorsanız tercihinizi yavru köpeklerden yana kullanmalısınız. Zira hemen tüm hayvanlar gibi kediler de yavru olan canlıların zararsız olduğunu içgüdüsel olarak bilirler, dolayısıyla yavru köpeklere karşı yetişkinlere karşı takındıkları tavrı takınmazlar. İlk anda şüpheci yaklaşsalar da zamanla alışıp yavruya karşı sevecen şekilde davranmaya başlarlar.

Bazı kedilerin köpeğe alışması daha zordur

Bazı kedi cinslerinin köpeklere alışması diğerlerine göre daha zordur. Sert yaradılışlı ve kıskanç karakterli kediler, örneğin siyam kedisi için bir köpekle yaşamak diğerlerine oranla çok daha zorlayıcıdır. O nedenle kedinizin cinsi ve karakteri bir köpekle yaşayıp yaşayamayacağının en önemli etkenleridir.

İkisi de yavru olursa alışmaları çok daha kolaydır

Hem kedinin hem de köpeğin yavruluk dönemlerinde alınmaları birbirlerine alışmalarının çok daha kolay olmasını sağlayacaktır. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle evde kedibesleyenlerin yavru köpek almaları en doğrusudur.

Bazı köpekler kedi ile yaşama uyum sağlayamayabilir

Bazı köpek cinsleri,özellikle de küçük ırklar;örneğin terrier,pinscher gibi ırklara kedilerle yaşama kolay uyum sağlayamaz.O nedenle köpek seçerken kedi ile uyumlu yaşayabilecek cinsleri tercih etmek hem kedi,hem köpek hem de sahipleri açısından işlerin çok daha kolay yürümesine yardımcı olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Kedi Maması Seçimi

Evcil hayvan beslemenin oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalarca kabul edilmiş bir gerçektir günümüzde. Hal böyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir