Yeni Konular

Kekik Çayı Nedir – Faydaları Nelerdir?

Kekik Çayı

Kekik Çayı Nedir – Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de kekik olarak toplanan çok fazla bitki türü mevcuttur. İçlerinde gerçek kekik olmamasına rağmen kekikteki etken maddelerini içeren türlerin kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Kekik vücuda alındıktan sonra solunum sistemiyle dışarı atılmaktadır. Bu sebepledir ki kekik solunum yoluyla dışarı atılırken o yolda üreyen bakterilerin ölmesinde de faydalı olur. Bu sebeptendir ki çok önemli bir solunum yolu mikrop öldürücüdür.

a5c_ca95c

Soğuk algınlığıyla karşı karşıya olan kişilerin kekik yağı kullanmaları tavsiye edilir. Çünkü çok kuvvetli mikrop öldürücü olması hastalığın sürecini kısaltır. Sindirim sistemi rahatsızlıklarında da kekik çayının çok etken olduğunu söyleyebiliriz. Kekikten hazırlanan çayları hem sindirim bozukluğu ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanabilirler. Ayrıca kekik yağından elde edilen esansı yardımcı bir sıvı yemek yağı ile boyna, göğse ve sırta sürebilir ve haricen masaj yapılırsa soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın