Yeni Konular

Kepekli saçlar için maskeler

2015-03-10_004214Kepekli saçlar için maskeler

Kepekli saçların en büyük devası olarak tanımlanan maskeler aracılığı ile sizler de kusursuz görünen saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Kozmetik ürün kullanımını geri plana alarak doğallığın elde edilmesine olanak tanıyan bu maskeler aynı zamanda kepek probleminin de yok olmasına imkân tanımaktadır.

Kepekleri gideren maske tarifi:

Soya yağı

1 çay bardağı su

Okaliptus yağı

2 yemek kaşığı elma sirkesi

Önerilen tüm malzemeler geniş bir kapta karıştırılır. Elde edilen bulamaç saç diplerine masaj aracılığı ile sürülerek 2 saat boyunca beklenir. Bu işlem sonrasında saçlar ılık su aracılığı ile durulanır. Haftada bir defa uygulamaya alacağınız bu maske tüm kepek problemini geri plana almanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

Kepek oluşumunu engelleyen yağ maskesi:

20 damla kekik esansı

7 damla limon

30 gram badem yağı

Canlı ve sağlıklı saç tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen yağ maskesi aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Kepek oluşumunu engelleyen yağ maskesi için önerilen tüm malzemeler karışım haline getirilir. Bu adım sonrasında karışım saç diplerine sürülür. 30 dakika bekleme süresinin ardından saçlar ılık su aracılığı ile yıkanır.  Sizler de saç tipinize uygunluk gösteren maskelerden herhangi birini seçerek kusursuzluğa merhaba diyebilirsiniz.

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir