Yeni Konular

Kholat Oyun İncelemesi

Kholat Oyun İncelemesiKHOLAT OYUN İNCELEMESİ

Tamamıyla gerçek bir hikâyeden hareketle oyun severlerle buluşanKholat oyunu, 10 Haziran 2015 tarihinde PC kullanıcılarına sunulmuştu. Kısa bir süre önce oyunun PS4 oyun konsolu için olan versiyonu da IMGN.PRO tarafından geliştirildi. Korku ve gerilim türünde oyunları sevenler için geliştirilen Kholat oyunu, gerçek bir atmosferi yakalama hedefiyle yola çıktı. Polonya tabanlı oyun geliştirme firması IMGN.PRO oyunu gerçek hayatta çözülememiş bir gizemden alarak kullanıcısına sunuyor.

Oyun kayıtlara Dyatlov Geçidi kazası olarak geçen, 2 Şubat 1959 tarihinde son derece gizemli bir şekilde ortadan kaybolan 9 kayakçının hikâyesi konu oluyor. Olay bilinmeyen bir nedenden ötürü gecenin bir yarısı kayakçıların çadırlarını yırtarak gecenin karanlığına karışmaları ve ölmüş bir halde tüm kemikleri kırık, yüzlerinde turuncu lekelerle bulunmaları olarak 2016-04-13_135517biliniyor. Olayın arkasından kayakçıların yırtık çadırları bulunmuştur. Oyun kaybolan kayakçıların başlarına gelen olayın gizemini çözme vaadini taşıyor. Hikâyenin tüm detayları oyuna yansıtılmamış olsa da olayların gizemli işleyişini başarılı bir şekilde aktaran oyun, tren garıyla açılıyor. Kış mevsimin de geçen Kholat’ın kasaba sahnelerinde ki grafikleme ve modelleme oldukça başarılı. Kasaba turunun hemen arkasından ormanın derin köşelerine doğru yol alırken, bir kar yığınından aşağı yuvarlanıyoruz. Yoğun tipi altında önümüzü göremeden ilerlemeye devam ederken, gerçek hayattaki olayla paralel bir sahne olan çadırın bulunmasıyla bir zaman boyunca dinlenme olanağına kavuşuyoruz. Çadırın içinde bulduğumuz harita ve pusulayı sahiplenip, dışarıda gördüğümüz ayak izlerini takibe başlıyoruz. Ve her gittiğimiz yer de, değişik bir sürprizin bizi beklemekte olduğunu görüyoruz. Haritamızın sol üst tarafında belirli koordinatlar bulunuyor. Bu koordinatlar takip edildiği zaman, karşımıza bir anı kâğıdı çıkıyor. Anı kâğıtlarını edindikten sonra karşımıza çıkan yeni sürprizlerle olaylar çözülmeye başlıyor. Rehber kitapta bulduğumuz anı kâğıtlarına tekrar göz atabiliyoruz. İstediğimiz yerlere özgürce gidebildiğimiz oyun da bir açık mekân hissi veriyor. Bize yardımcı olan pusula veya harita gibi elemanları açtığımızda ekranda beliren bulanıklık görüntüsü ses efektleriyle beslenmiş oyunda başımıza ne geleceğini kestiremediğimiz gerilimli bir atmosfer yaratıyor.2016-04-13_135532

Adeta film tadı veren oyunun seslendirmesi ünlü İngiliz oyuncu Shaun Mark Bean tarafından yapılmış. Korku atmosferine son derece uygun müziklere sahip oyunun grafikleri de oldukça başarılı. Korku ve gerilim hedefini başarıyla tutturan Kholat oyuncuyu bir saniye rahat bırakmayan içeriğiyle göz dolduruyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir