Yeni Konular

Kıdem tazminatı kalkacak mı 2011 yılı

Kidem tazminatı kalkıyor mu?

 
Malatyalı İşadamları Derneği’nin, Holiday Inn Otel’de düzenlenen 45. Aylık Olağan Toplantısı’na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, kıdem tazminatı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 Kıdem tazminatı konusunun Türkiye’de işçiler açısından önemli bir sorun olduğunu ifade eden Dinçer, “‘Kıdem tazminatı fonu kaldırılacak’ demediğim halde benim söylediğim belirtilerek haber yapılıyor. Kıdem tazminatı sorunu Türkiye’de işçilerin sorunudur.

Son yıllarda işlerinden ayrılan 2,5 milyon insanın yalnızca yüzde 7,8’i kıdem tazminatı almaya hak kazandı yüzde 92’si alamadı. Bu işçiler açısından ciddi bir sorundur. İşveren içinde ciddi bir sorundur. İşten çıkış maliyetini arttırmaktadır.

Kıdem tazminatı konusunun tartışılmasıyla ilgili bir karara ihtiyaç var. İşçinin kaybı olmaksızın bu sorunu ortaya koyabilmeli ve tartışabilmeliyiz. Bu konuyla ilgili tartışmalarda, işveren ve işçi sendikalar ‘bu bizim için grev sebebidir’ diye tehdit ediyorlar. Böyle bir sorun varken bunu yokmuş gibi sayıp görmemezlikten gelemeyiz” dedi.

 
 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir