Yeni Konular

Kilo Vermenin Yolları

2015-02-14_223342Şeker hastalığı, hormon bozukluğu ve troid bezlerinde meydana gelen problemler kilo almanıza neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerdenseniz öncelikle doktor gözetiminde kilo almanızın sebebini araştırmalısınız. Eğer kilo vermenizin sebebi herhangi bir hastalık sebebinden dolayı meydana geliyorsa en doğru sonucu almak adına doktor tavsiyelerini doğrultusunda hareket etmeniz gerekmektedir.

Aç kalmak ve gün boyu sadece sıvı gıdalar almak zayıflamanızın aksine kilo almanıza yardımcı olur. Aynı zamanda sürekli kilo alıp veren kimselerin vücudunda çatlaklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Bu tür problemleri geri plana almak adına en doğru diyet listesini ön plana çıkarmanız gerekmektedir.  Matematiksel bir işlem olarak nitelendirilen kilo verme olayında kesinlikle almış olduğunuz kaloriden daha fazlasını harcamamalısınız. Diyet yapma sırasında en çok giymek istediğiniz kıyafetin içinde kendinizi hayal ederek motive olabilirsiniz.

Ön plana çıkarılan bu durum kilo almanıza sebep olacak yiyecekleri tüketmenizi de geri plana alacaktır. Diyet sırasında kesinlikle aç kalmamalı az ve sık öğünler tüketmelisiniz. Açık hissinizi bastırmak adına öğün aralarında ceviz tüketmelisiniz. Yemeklerden yarım saat önce içeceğiniz su da yemek yeme isteğinin azalmasına yardımcı olacaktır. Düzenli bir şekilde uygulamaya alacağınız spor aktiviteleri de vücudunuzu hayal ettiğiniz forma getirmeniz adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilecektir.  Sizler de bu öneriler doğrultusunda kısa zaman zarfı içinde sağlıklı bir şekilde zayıflayarak fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın