Yeni Konular

Kilometrenin Kullanıldığı Yerler Meslekler Alanlar Hangileridir

Kilometre Kısaltması km olan, uluslararası ölçü sisteminde 1000 metre’ye denk gelen uzunluk birimidir. Mesafe ölçümünde kullanılmaktadır.Özellikle yolların mesafe ölçümünde büyük önem taşır.İki şehir aralarındaki uzaklıklarve mesafeler Kilometre olarak ifade edlir.Yolların kısa ve uzunluğu hakkında bilgi verir.Bu da gideceğimiz yere kaç saatte ulaşabileceğimizi hesaplamamıza yarar.

Taşıtların hız hesaplanmasında çok büyük önem taşır.Araçların hızında da kilometrenin hıza bölünmesiye hesaplanır kmh ile gösterilir.Bir aracın bir saatte aldığı yola yani kilometreye bölünerek bulunur.Buda taşıt hızını verir.

Büyük arazi ölçümlerinde de Kilometrekare kullanılır.Özellikle ilçelerin, illerin, şehirlerin ve ülkelerin yüzölçümleri km2 olarak ölçülür ve ifade edilir.

Ayrıca silahlarda top atışlarında havan mermi atışlarında uzak mesafelere yapılan atışlarda isabeti sağlamak için kullanılır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

4 yorumlar

  1. bence çok güzel ve anlamlı bir yazıdırrrrrrrrrrrrr

  2. bu yazıyı gören herkez okumalı çok eğlencelidir ve güzeldirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  3. bana çok güzel bilgiler verdiğiniz için size çok teşekkür ederim

  4. How to transfer firefox bookmarks from one laptop to another laptop?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir