Yeni Konular

Kırmızı Gülün Anlamı Nedir

kirmizi-gulun-anlami-nedirBilinen en güzel çiçeklerden olan güller, sadece hoş görünümleriyle değil taşıdıkları anlamlarla da diğer çiçeklerden ayrılıyor. Renklerine göre farklı duyguları işaret eden güller arasında kırmızı gül, tüm dünyada kabul görmüş anlamlarıyla bir adım öne çıkıyor.

Kırmızı, tek başına renk olarak birçok anlam taşır. Böyle anlamlı bir renk, dünyanın en güzel çiçeklerinden biriyle bir araya geldiğinde elbette büyük bir duygu yoğunluğunu ifade edecektir. Tarihte en çok duyguyu bünyesinde barındıran kırmızı gül, tüm güller arasında en güzel hikâyelere sahip olanıdır.

Kırmızı asil bir renktir. Zaman zaman büyüklüğün ve kudretin simgesi de olan kırmızı, büyük imparatorların, padişahların ihtişamlı yaşamlarında her zaman yer almıştır. Bu ihtişamı dışarı yansıtmak içinse yine asaletin simgesi olan kırmızı güller kullanılmıştır. Tarihte zenginliğin ve bilgeliğin de simgesi olan kırmızı gül, günümüze ulaşana dek birçok farklı anlamlar kazanmıştır.

kirmizi-gul

Kırmızı gülünün en bilinen ve yaygın anlamı aşktır. Sevgi ve bağlılığın en geçerli simgelerinden olan kırmızı gülün anlamı, kırmızının tonuna ya da gülün tek veya buket hâlinde olmasına göre dahi değişmektedir. Sade kırmızı renkli gül, saf aşkı temsil eder. Gülün rengi koyulaştıkça anlamı da derinleşir ve daha yoğun bir aşka işaret eder. Kadife kırmızı renkte güller ise sonsuz ve hiç tükenmeyecek aşkları temsil eder. Tek başına kırmızı gül sevginin en kolay ve en şık ifadesidir. Kırmızı gül buketi ise buket verilen kişiden etkilenildiğini ve onunla romantik bir başlangıç yapılmak istendiği gösterir.

Aşk, sevgi, sadakat, derinlik gibi birçok hissi içinde barındıran kırmızı güller, sarı güllerle bir araya geldiğinde âşık olmaktan alınan zevki ve hissedilen mutluluğu yansıtır. Beyaz güllerle bir araya geldiğindeyse aşkın sonsuzluğa uzanmak istediğini gösterir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

2 yorumlar

  1. When some one searches for his vital thing, so he/she wishes to be
    available that in detail, so that thing is maintained over
    here.

  1. Pingdönüşü best keto pills

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir