Yeni Konular

Kısa Kısa Albert Einstein Ve Hayatı Hakkında

27-09-2015_163135

Albert Einstein Ve Hayatı Hakkında Bilgiler… Einstein, 1879 yılında Almanya da dünyaya gelmiş ünlü bir mucittir. Yaptığı deneylerle tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Modern fizik denildiğinde akla einstein gelmektedir ve modern fiziğin kurucusu olarak bilinmektedir. Yetmiş altı yaşına bastığında hayata gözlerini yummuştur. Amerika da hayatını kaybetmiştir. Babası elektrik mühendisliği alanında büyük bir şirket kurmuşlardır ve şirket işlerinin bizzat içinde bulunmuştur. Einsteinin çocukluğunda en büyük sıkıntısı konuşmayı çok geç öğrenmiş olmasıdır ve konuşmaya çok geç başlamıştır onun dışında diğer özelliklerinde herhangi bir problem görülmemiştir. Keman onun için önemliydi ve çok iyi bir eğitim aldı. Her alanda iyi bir eğitim alan einstein keman konusunda da özel dersler almaktaydı. Yahudi bir dine sahip olmasına rağmen katoliklerin olduğu bir okula giderek eğitimine orada devam etmiştir. Bu okulun hiç sevmiyordu. Sonrasında babasının şirketi bir çok borç altına girerek iflas etti ve sonrasında iflasın üzerine italyaya gidip orada yaşamaya başladılar.

Einsteinin Bilime Yaptığı Katkılar

İzafiyet teorisi. Herkes tarafından bilinen en büyük teorisi ve kendini bu isimle büsbütün duyurmuş. Bu teoride o güne kadar uzay hakkında bilinen gerçeklere yeni kavramlar eklenmiş ve insanların kafasını karıştırmış.
Kuantum fiziğinde bir çok yeni formüllere ve yaklaşımlara imza atmıştır. Başarılar sonucu nobel fizik ödülüne layık görülmüş.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Sokrates Hakkında Kısaca

Sokrates Hakkında Kısaca

Sokrates M.Ö. 5.yy. da ( 469 – 399 ) yaşamış İlk Çağ felsefesinin önemli filozoflarından …

Bir cevap yazın