Yeni Konular

Kışın dudak çatlamasına çözümler

Close up of woman biting her lip

Kış aylarının kâbusudur çatlak dudaklar. Hele birde soyulup kanamaya başlamışsa hem görsellik açısından hem canınız çok yanacağı için deli gibi çareler aramaya başlarsınız. Ancak beslenmenize dikkat eden biriyseniz çatlaklar sizin için pek sorun olmayacaktır.

Kışın dudak çatlaması için alınacak bir sürü önlem vardır aslında. Kendinize ayıracağınız özel bakım zamanlarıyla çatlaklara elveda diyebilirsiniz.

Dudak çatlaklarının çoğu cildin nem kaybından kaynaklıdır ve bu geçici bir sorundur. Dudak nemlendiricisi kullanıyorsanız Aloe Vera özlü kremler tercih etmelisiniz. Kreminizi dışarı çıkarken değil de gece yatarken kullanmak daha etkili olacaktır. Dışarı çıkarken dudak nemlendiricili rujlar daha çok dikkatinizi çekebilir.

Temiz bir diş fırçası yardımıyla dudakları ölü hücrelerden arındırmak yâda şekerli peeling ile canlılığını geri kazandırmak çok kolay yöntemler arasındadır.

Nemlendirici dudak maskesi kullanmayı seviyorsanız size uygun tarifler verebilirim.

İki çay bardağı ceviz yağının içine iki çorba kaşığı büyüklüğünde eritilmiş bal mumu karıştırılarak soğumaya bırakılır. Her sabah dudaklarınıza süreceğiniz bu karışım nemlendirme için çok etkilidir.

Dudaklar çatlamadan önce yapılacak maske;
Yarım salatalık soyulup blenderden geçirilerek içine 1 kaşık bal ve 1 kaşık yoğurt eklenerek hazırlanan karışım 15 dakika dudakta bekletilerek yıkanmalıdır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir