Yeni Konular

Kök hücre çalışmaları başarılı olmadı

Kök hücre çalışmalarında hayal kırıklığı

ABD?de yayımlanan Nature Dergisi?ndeki habere göre, insan embriyonik kök hücrelerinden elde edilen dokuların hastalık tedavisinde kullanımı konusunda ABD?de yapılan çalışmalar, 10 yıl süren duraklama evresinden sonra Eylül 2010?da Geron firması tarafından yeniden başlatıldı. Bu klinik araştırmalar sonucunda insan embriyonik kök hücrelerinden elde edilen dokular, insan vücudunda yer alan karmaşık yapılı organlardaki hasarların tedavisinde kullanılacaktı.

UMUT KIRICI SONUÇ
Ancak, embriyonik kök hücreleri insanlarda test eden ilk firma olan Geron, bu alanı terk ettiğini açıkladı. Geron şirketi ?Faz1? araştırmasında omurilik zedelenmesiyle felç olan ve baştan planlanan 8 hastanın 4?ünde ?özelleşmiş kök hücre enjeksiyonları? uygulamıştı. Geron firmasının CEO?su John Scarlet, bu dört hastada ciddi bir yan etki gözlenmemekle birlikte, tedavinin çalıştığına ilişkin hiçbir ipucu elde edilmediğini, bu yüzden yeni hasta almayacaklarını bildirdi.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir