Yeni Konular

Kolay Cilt Maskesi Tarifleri

Kolay Cilt Maskesi Tarifleri -203

Maske yaparken tercihinizi her zaman en kolay yöntemlerden yana deniyorsanız, beklemeye pek tahammülünüz ya da vaktiniz yoksa son anda acil bir toplantı çıktıysa ve çok berbat görünüyorsanız pratik ve etkili bir maskeye ihtiyacınız var demektir. Kolay uygulanabilen maskeler genellikle çok kullanışlı olurlar.

İnce çizgi giderici ve aydınlatıcı bal kabağı maskesi;

Malzemeler:

1/2 su bardağı taze bal kabağı
2 yumurta
2 tatlı kaşığı badem sütü (kuru veya karma ciltler için)
1 tatlı kaşığı bal (kuru ciltler için)
2 çay kaşığı elma sirkesi veya kızılcık suyu (Eğer yağlı bir cildiniz varsa)
Hazırlanışı:
Yarım su bardağı bal kabağını biraz suda haşlayarak püre haline getirin.2 yumurta ekleyin. Cildiniz kuru ise, 2 tatlı kaşığı badem sütü ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Yağlı ciltler için, bunun yerine elma sirkesi veya kızılcık suyu ekleyin.
İyice karıştırıp maskeyi uygulayıp, cildinizin hassasiyetine göre 15-20 dakika yüzünüzde bırakın. Soğuk su ile durulayın ve nemlendirin.

Kahve veya kakao ile yapılan maskeler içerisindeki kafein sayesinde göz çevresindeki şişliklere çok iyi gelir ve cildi parlatır. Yüzünüzde şişlikler oluşmaya başlamışsa mutlaka denemelisiniz.

Kahve bakımı; 4 yemek kaşığı taze kahve, 4 yemek kaşığı kakao ve 8 yemek kaşığı süt karıştırılır. Eğer cilt kuru ise bal da eklenebilir. Karıştırılıp cilde uygulandıktan sonra kuruması beklenir. Cildi tahriş ettirmeden nazikçe yıkanarak çıkarılmalıdır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın