Yeni Konular

Kombi Arızaları ve Basit Çözüm Yolları

5c07da7a2d51f22ca1915a39d61094ffKombi Arızaları ve Basit Çözüm Yolları

Kombi kullanıcılarının en sık karşılaştığı basit ve çözümlenebilme ihtimali olan arızalar ile bu tarz durumlarda neler yapabilecekleri hususunda bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri bilmek basit kombi arızaları ile karşılaştığınız durumlarda size zaman kazanma ve bu sıkıntılı durumdan pratik bir biçimde kurtulma imkânı sağlayabilir.

Kombiniz arızalandığında ilk olarak kontrol etmeniz gereken şeylerden biri; kombinizin üzerinde bulunan bar göstergesi olmalıdır. Bu göstergede bulunan basınç; 1,5-2 bar arasını geçmemelidir. Bunun dışında farkına varamadığınız farklı sebepler de olabilir elbette. Örneğin; kombinizin sigortası açık konumda olmayabilir ya da gaz vanası kapalı durumda bulunabilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz seçenekleri kontrol ettiğiniz hâlde karşılaşabileceğiniz farklı kombi problemleri de bulunmaktadır. Mesela; kombiniz çalışır vaziyette olduğu hâlde ısıtma işlemini yerine getiremiyorsa; kombinizin termostat derecesi ayarlarını, kalorifer filtrelerini ya da peteklerde bulunan vanaları kontrol ederek çözüm sağlayabilirsiniz. Bu seçeneklerin hiçbiri çözüme ulaşmanıza yardımcı olmazsa teknik servis hizmetinden faydalanmanız gerekebilir.

Sıcak suyu açtığınız durumlarda peteklerinizin çok fazla ısınma gerçekleştirmesinden şikayetçi iseniz; sıcak suyun kalorifer petekleri ile musluk akışında bir bölünme gerçekleşiyor demektir ve bu da teknik servisten destek almanızı gerektiren problemlerden biridir.

Kombinizden su akması gibi bir problemle karşı karşıya iseniz; yine basınç bar sisteminin 1,5-2 bar arasında olup olmadığını ya da bağlantılarda bir problem olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bunlar da kombinizdeki arızayı çözümlemenize yardımcı olmadı ise; kombinizin su almasına yarayan vanada bir problem olup olmadığını gözlemlemeniz gerekir ya da peteklerde bulunan havayı alma yöntemi ile suyun basıncını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Elbette bu seçeneklerin de yardımcı olmaması hâlinde teknik servisten destek almanız gerekmektedir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın