Yeni Konular

Kredi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

KREDİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Hemen hemen herkes kredi çekmeye ihtiyaç duymaktadır ve emlak için ev için konut araba alırken veya ihtiyaç kredi gibi kredilere başvurulmaktadır. Kredi alırken dikkat etmeniz gerekenler vardır ve kredinizi alırken dikkat etmelisiniz.

kredi-almadan-once

KREDİ ALIRKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

Kredi alırken ilk olarak kredinizin tutarını belirmenizde fayda vardır ve bu tutar belirleme işleminizi kredi için görüşmenizi yapmadan önce belirlemelisiniz. Kredinizi alırken istenmiş olan kredi peşinatında elinizden geldiğince miktarınızı fazla tutmalısınız ve bu miktarı kendinizin ödemesi veya kendi kaynaklarınızdan temin etmeniz önemlidir. Bu durumda size olumlu olarak yansıyacaktır bu yansımada daha az kredi tutarınız olmasıdır. Nihai faizinizi hesaplamasını yapmalısınız yani kredinizden alacağınız bankaya ödeyeceğiniz en düşük yıllık nihai faizinizin oranını bilmiş olmanız sizin açınızdan avantaj olacaktır. Tek bir bankaya takılı kalmamalısınız birçok bankanın faiz oranlarını karşılaştırıp araştırmalısınız. Kredinizin geri ödemesini bütçenize göre ayarlamalısınız ödeyebileceğiniz en yüksek miktarı belirlerseniz hem krediniz hemen biter hem de bütçenizi aşmamış olursunuz bir diğer avantajı ise kredinizi kısa zamanda ödemenizden dolayı daha az faizle ödemenizi sağlayarak finansman giderleriniz azalmış olacaktır. Kredi alırken dikkat etmeniz gerekenler önemli huşular vardır ve en önemli noktalardan biride kredinizi kısa vadeli almaya özen göstermelisiniz. Kısa vadeli krediler alındığı zaman daha az toplam faizin ödenmesi için ortam hazırlanmış olur.

kredi-alirken-dikkat

HERKESİN YAPTIĞI HATA NEDİR?

Her şeyde olduğu gibi kredi alırken de çoğu kişi sözleşmeyi uzun bulduğu için küçük yazılardan oluştuğu sıkıcı olduğunu düşündüğü için okumaz ve okumadan sözleşmenin altına imza atarlar bu en çok yapılan hatalardan biridir her ne kadar önemsiz gibi görünse de çok dikkat edilmesi gerekn bir noktadır. Kredi alırken dikkat etmeniz gerekenler listesine bakmanızda fayda vardır.

kredi-alirken

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

E-tebligat sistemi nedir? Ne zaman başlayacak? Faydaları nelerdir?

E-tebligat sistemi nedir? Ne zaman başlayacak? Faydaları nelerdir?

E-tebligat sistemi nedir? Ne zaman başlayacak? Faydaları nelerdir?          E- tebligat sistemi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir