Yeni Konular

Kül Kedisi : British Shorthair

British Shorthair, Tüylerinin kadifeliği ve gözlerinin bal rengine çalan o eşsiz güzelliğiyle bizleri büyüleyen kedi ırkıdır. Beyaz,bej ve gri renkleri mevcuttur. En çok rastlanan rengi gri olanıdır. Ortalama olarak ömürleri 14-20 sene civarındadır.

 

 

 

 

Bu ırkın tüyleri yapı olarak kısadır. Her gün taranması önerilir. Kediler genel olarak suyu sevmedikleri için yıkanmazlar. Bu yüzden kişisel temizliklerini kendileri yaparlar. Dillerinde salgıladıkları özel antiseptik salgı sayesinde yıkanmamalarına rağmen oldukça temiz görünürler.

17-09-2015_200135

Kafa yapıları hafif elips şeklindedir. Ağızları şekil itibari ile yandan bakıldığında sürekli gülüyormuş gibi görünmesini sağlar. Boyutları diğer ırklara göre iridir. Erkekleri dişilere göre daha büyük olabilir. Bacakları vücut yapılarına göre kısadır fakat bu orantısızlık rahatsız edici değildir.

Kül Kedisi : British Shorthair
Kül Kedisi : British Shorthair

Obeziteye yatkın oldukları için beslenme şekilleri oldukça önemlidir. Bunun için veterinerden kedinizin kilosuna göre günlük yem miktarlarını belirleyebilirsiniz.

Bu ırk kedilerin en çok tercih edilme sebeplerini sıralarsak eğer ;

-Genel olarak sağlıklı bir ırktır.

-Sıcakkanlı ve çocuklarla dostluğu oldukça iyidir.

-Zeka seviyesi yüksektir.

-Günde ortalama 16 saati uyuyarak geçirirler.

Bu ırk kediler evde çok vakit geçiremeyen kişiler için oldukça iyi bir seçimdir. Tek başlarına evde vakit geçirmeyi çok severler. Yaşadıkları ortamı fazla sahiplenirler.

17-09-2015_200040

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Kedi Maması Seçimi

Evcil hayvan beslemenin oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalarca kabul edilmiş bir gerçektir günümüzde. Hal böyle …

Bir cevap yazın