Yeni Konular

Laptop batarya ömrü nasıl uzatılır

Laptop batarya ömrü nasıl uzatılırLaptop batarya ömrü nasıl uzatılır?

Kullandığınız taşınabilir bilgisayarın ya da diz üstü bilgisayarınızın pil ömrünü uzatmak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.  Enerji tasarrufu yapmanız adına oldukça ideal olan bu önerilerden biri de bataryanızı tamamen boşatmamanız olacaktır. Bilgisayarınızın bataryası %30 dolu olduğu zamanlarda, bataryanızı güneş ışığı görmeyen bir yere koyun. Uygulamaya alacağınız bu işlemi 3 ayda bir tekrarlamanız gerekmektedir.

Eğer bilgisayarınızın bataryası lityum iyon ise önerilen bu işlem uygulamaya alınmalıdır. Eğer bilgisayarınızın bataryası nikel metal hidrit ise, bataryanın tam deşarj olması gerekmektedir. Eğer ön plana çıkan bu batarya tipi az şarj edilir ise batarya kullanılamaz duruma gelir. Bu tür bataryaları çok soğuk ortamlarda şarj etmemeniz gerekmektedir. Bu uyarı şarj ömrü adına büyük önem taşımaktadır.

Bilgisayarınızı kullanıma almadan önce şarjın tam dolu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarınız olduğundan daha fazla ısınıyor ise soğutma cihazlarınızdan yararlanabilirsiniz. Genellikle taşınabilir bilgisayarların şarj bölümleri çok kullanım sonrasında aşırı ısınma faktörünü de beraberinde getirmektedir. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına taşınabilir bilgisayarınızın alt bölümüne havalandırma makinesi yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama taşınabilir bilgisayarınızın sıcaklık seviyesini korumanıza yardımcı olacaktır. Sizler de almış olduğunuz öneriler doğrultusunda bilgisayarınızın batarya ömrünü uzatabilirsiniz. Ekran parlaklığı ve ön plana çıkan Windows güç senekleri platformu da batarya kullanımını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir