Yeni Konular

LG G3 Akıllı Telefon İncelemesi

LG G3 Akıllı Telefon İncelemesi
LG G3 Akıllı Telefon İncelemesi

LG G3 Akıllı Telefon İncelemesi

Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte akıllı telefon devleri neredeyse 6 ayda bir yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmektedir. Birbirleri ile yarışan akıllı telefon üreticilerinin tek mağduru biz vatandaşlardır. Bu konuda sizlere başka bir makale yazabilirim ama şimdi benimde çok kararsız kalarak satın aldığım LG firmasının G3 modeli için ön inceleme yaptım.  G3 Detaylı incelemeleri çoğu yerde görebilirsiniz fakat çoğu aşırı tekniğe kaçarak anlatıldığı için ben sizlerin anlayacağı bir dilde anlatmaya çalışacağım. Ayrıca yazımın sonunda sizlere bazı can alıcı tavsiyelerde bulunacağım.

LG G3 Enerji Süresi Nedir?

Öncelikle LG telefonlara gönül vermiş kişiler bu sorunun cevabını merak etmektedirler. Çünkü G3 modelini kullanan birçok kişi şarjının uzun süreli olmadığını ve çabuk bittiğinden şikayet etmektedirler. LG G3 telefonu üç aydır kullanmaktayım. Eğer gün içerisinde sürekli olarak oyun oynamazsam şarj süresi inanın bir gün hatta iki gün bile idare edebilmektedir. LG G3 ile oyun oynamak şarj süresini etkiler mi?  Bildiğiniz üzere G3 modeli 2k görüntü kalitesine sahiptir. Buda şarj süresini bir hayli etkilemektedir. Özellikle oyunlarda sizlere yüksek görüntü kalitesi sunduğu için şarj süresi çabuk bitebilmektedir. LG G3 modeli akıllı telefonu satın almadan önce 4K çözünürlüğe 300 mAh pil yetmez diye düşünsem bile aşırı oyun oynamadığım, aşırı fotoğraf çekimi yapmadığım takdirde oldukça idare ettiğine şahit oldum.

LG G3 Akıllı Telefon Görünüşü
LG G3 Akıllı Telefon Görünüşü

LG G3 Ne Kadar Kaliteli Fotoğraf Çekiyor?

Telefonu ilk satın aldığınızda G3’ün 13 MP kalitesine ayarlamanız gerekmektedir. Çünkü default ayarlar fotoğraf çekim modu olarak 13 MP ayarında değildir. LG G3 gündüz ne kadar kaliteli çekiyor derseniz oldukça kaliteli fotoğraflar çekmektedir. Geceleri ise İSO ayarlarıyla oynama imkanı vermediğinden dolayı diye düşünüyorum çokta kaliteli fotoğraflar çekme olanağına sahip değildir. G3 modelinin fotoğraf çekim ayarlarında İSO ayarı gibi çeşitli ayarları kullanıcı tercihine sunmaması da ayrı bir olumsuz özelliğidir. Fotoğraf çekmeden önce eğer ışığı doğru bir şekilde ayarlayabilirseniz yani fotoğraf çekeceğiniz nesneye veya kişiye vuran ışığın telefon kamerasına yansımasını iyi derecede ayarlayabilirseniz orta kalitede fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ayrıca G3’ün fotoğraf çekimi için lazer teknolojisi kullandığını da hatırlatmakta fayda var. G3 lazer teknolojisi sayesinde fotoğraflara netlik kazandırdığı söylenmektedir. Ben fotoğraf çekim denemelerimde ise lazer noktasını parmağımla kapatarak yaptığım çekimlerde ise görüntü kalitesinin pek de değişmediğine bir LG G3 kullanıcısı olarak şahit oldum. Eğer sırf fotoğraf çekimi için telefon almak istiyorsanız Sony Xperia Z3 modelini almanızı tavsiye ederim.

LG G3 Video Çekimi Ne Kadar Kaliteli?

Birçok kişinin G3 modelini seçmesinin bir diğer sebebi ise video çekiminin 4K modunda olabilme özelliğidir. Ayrıca çoğu kişi de çeşitli ortamlarda G3 4K ne kadar kaliteli? Gibi  sorular ile vakit kaybetmektedir. Çünkü günümüzde ev kullanıcılarının çoğunda 4K çözünürlüğü destekleyen LCD’ler bulunmamakla birlikte çok da gerekli bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Bunun yanı sıra video çekim kalitesinin oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle gece çekimlerinde video çekiminden çok iyi sonuçlar aldım. Ayrıca “G3 video çekim kalitesi nasıl?” olarak arama motorlarında aratırsanız çeşitli videolar ile aklınızdaki soruları giderebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan akıllı telefonlar arasında fotoğraf çekimi ve video çekimi olarak G3 ve Z3’ün yarıştığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Akıllı Telefon Üreticileri İle Yarışmayın!

Benim şimdi sizlere özellikle tavsiyem birbirleri ile yarışan akıllı telefon üreticileri ile sizler de yarışmayın! İhtiyacınızı giderecek bir akıllı telefon modeline sahip olun ve daha fazlası veya daha azı ile maddi imkanlarınızı boşuna zorlamayın. Çünkü bugün G3 aldığınızda birkaç ay sonra G4, G4 aldığınızda birkaç ay sonra çeşitli markaların yeni modelleri çıkmaktadır. Akıllı telefon üreticileri bir önceki modele koyacakları özellikleri yeni modele koyarak daha çok satılmasını sağlamaktadırlar. Bu yarışa dahil olmanız emin olunuz ki siz değerli kullanıcıların zararınadır. Bu hususu özellikle belirtmemin sebebi birçok kişi yeni modeller çıktığı takdirde ellerindeki telefonları çeşitli siteler de ikinci el olarak satışa sunmaktadırlar. Hem de daha yeni iken…

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın