Yeni Konular

Limon ve Sıcak Su Faydaları

15-05-2015_074532Ben hareket ve spor yapmaya başladıktan sonra ilk defa limon suyunun faydalarını anladım. Ben her sabah bir bardak limon suyu sıkıp içmeye başladım. Maalesef bu sadece limon suyu faydalarınıöğrendikten sonra oldu . İşte Limon ve Sıcak Su Faydaları ;

 

Neden limon?

Limonlar C vitamini, B-kompleks vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve lif içeren besinler gibidir.

(Eğlenceli gerçek: onlar elma veya üzümden daha fazla potasyum içerir!)

Ilık bir şekilde içilmesi önerilir. Sabah ilk şey bunu içmek ve kahvaltı için 15 ila 30 dakika arası bekleyin. Limon suyu yararları aşağıda listelenmiştir.

15-05-2015_074624

1. İltihaplanmayı azaltır.

Eğer düzenli olarak limon suyu içerseniz, o hastalık durumları ortaya nerede vücudunuzun içinde asitliğini düşecektir. Bu iltihap ana nedenlerinden biridir eklem, ürik asiti kaldırır.

 

2. Sindirim.

Limon suyu sadece sindirim sistemindeki toksinleri atmıyor ayrıca gevşeterek sağlıklı sindirimi teşvik ediyor. Bu tür mide ekşimesi, geğirme, şişkinlik ve hazımsızlık olarak semptomları hafifletmek için yardımcı olur.

 

3. Kilo vermede yardımcı olur.

Limonlar açlık isteği ile mücadelede yardımcı pektin lifi içerir.

 

4. Sisteminizi temizler.

Bu sizin karaciğer uyarıcısını harekete geçirirerek, enzim fonksiyonunu geliştirir ve vücudunuzdaki toksinlerin dışarı atmanızda yardımcı olur.

 

5. Cilt lekelerini azaltır.

Limon suyu yardımı ile antioksidanlar değil çok lekeleri de iyi geldiği bilinir. Hatta kırışıklıklar azaltmak için! Aynı zamanda kendi görünümünü azaltmak için yara izi ve yaşlılık lekelerine uygulanabilir ve bu cildinizin ışıltısını koruyacaktır.

 

6. Bağışıklık sistemine destek verir.

C vitamini bağışıklık sisteminin kabloları gibidir ve limon suyu o doludur. Uzmanlar sisteminizde C vitamini önemini vurguladı, özellikle stresli günlerde ekstra C vitamini en önemli ilk şeylerden biridir.

 

7. Potasyum için mükemmel bir kaynak.

Daha önce belirtildiği gibi, limon, kalp sağlığı, hem de beyin ve sinir fonksiyonu için iyi bir potasyum içerir.

 

8. Nefesinizi ferahlatır.

Aynı zamanda diş ve diş eti iltihabını rahatlatmak yardımcı olur. Sitrik asit diş minesini zarar verebilir o yüzden dişlerinizi limon suyu içmeden önce fırçalamanız gerekir.

 

9. Size bir enerji artışı verir.

Sizin sindirim sisteminize girdiğinde Limon suyu enerji ile vücut sağlar ve aynı zamanda anksiyete ve depresyon azaltmaya yardımcı olur. (Hatta limon kokusu sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkisi var!)

 

10. Kafein kesmede size yardımcı olur.

Ben denemeden önce bu kadar inanmıyordum ama sıcak limon suyu, bir bardak ile benim sabah kahve yerine tercih ettikten sonra harikalar yarattı! Ben yenilenmiş hissediyorum ve artık o sinir bozucu bir öğleden sonrası geçirmiyorum. Artı, benim sinirlerim size müteşekkiriz limon suyu…

 

11. Viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Sıcak limon suyu, viral enfeksiyonlar ve bunların daha sonraki boğaz ağrısı azaltmak için en etkili yoldur. Ayrıca, limon suyu da bağışıklık sistemini artırma ile aynı anda tamamen enfeksiyonla mücadele etmeye çalışır.

 

Ne kadar kiloya ne kadar Limon Suyu?

150 kilodan az olanlar için, bir bardak su içine suya yarım limon sıkmak yeterli. 150’den fazla kilo olanlar ise, bütün limon suyu kullanın. Elbette kişisel zevkinize göre daha fazla limon suyu koyabilir veya suyu daha fazla koyarak sulandırabilirsiniz.

Sadece limon suyu faydaları bu sizin sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli henüz basit değişikliklerin biri ve sonsuzdur.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir