Yeni Konular

Makyaj Kazalarında 5 Çabuk Düzelti

Makyaj Kazalarında 5 Çabuk DüzeltiMakyaj Kazalarında 5 Çabuk Düzelti

Hepimiz makyaj esnasında çeşitli talihsizliklerle karşılaşmışızdır, hem de itiraf etmek istediğimden daha sık. Kazayla fazla ürün kullanmak, fondotenin tonunun uygun olmaması gibi bir sürü hataya mahal verebilecek şey vardır. Şanslıyız ki her problemin çok da zor olmayan bir çözümü vardır. İşte size makyaj hatalarını kurtarabilecek 5 hızlı öneri.

  1. Yüz maskesi

 

Gece yatarken yüzünüze sürdüklerinizden tabii ki bahsetmiyoruz. Onun yerine yüzünüzün vücudunuzdan tamamen farklı bir renkte oluşunu vurguluyoruz. Fondoteninizi boynunuza doğru iyice yayarak renk farklarını önleyebilirsiniz.

 

  1. Dişteki ruj

 

Oluştuğunda hepimiz silip kurtulabiliriz ama asıl amacımız önlemek. Rujunuzu sürdükten sonra işaret parmağınızı ağzınıza götürün ve hafifçe çekin. Tuhaf geliyor biliyorum ama parmağınızda kalan rujlar eninde sonunda dişinize gelecektir.

 

  1. Aşırı renklenme

 

İş bronzlaştırıcı ya da allık kullanımına geldiğinde hata yapmak çok kolaylaşıyor. Eğer fazla ürün kullandıysanız fondoten fırçanızı sorunlu bölgede gezdirin. Fırçanıza yeni ürün sürmenize gerek yok, uygulamadan kalan yetecektir.

 

  1. Topaklanan maskara

 

Dolgunluk vermeye çalışırken birbirine yapışan kirpiklerle kalakaldığımız çok olmuştur. Kirpiklerinizi ayırmak için kirpik tarağı kullanabilir ya da maskara fırçanızı bir peçete yardımıyla temizledikten sonra onunla tarayabilirsiniz.

 

  1. Fazla pudra

 

Eğer çok fazla pudra uyguladıysanız yüzünüz dümdüz ve pasta gibi görünecektir. Hatayı geri çevirmek için yüzünüze makyaj sabitleyici sprey püskürtün. Yüzünüzü anında nemlendirecek bu ürün tuhaf görüntüyü yok edecektir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın