Yeni Konular

Manga Eurovisionda finalde video izle 27 mayıs

Manga Eurovision 2.yarı final şarkısı video izle

27 Mayıs 2010 perşembe akşamı 55. Eurovision şarkı yarışması 2.yarı finalinde Manga ilk 10 arasına girerek finale kaldı. Oslo’da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi temsil eden Manga sergilediği güzel performansla seyircilerden alkış aldı.Diğer ülkelerden gelen oylarla adını finale yazdırdı.

 

Manga 2.yarı final performansı 27 mayıs video klip
.

Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Manga Grubu, ?We could be the same? adlı şarkısı ile yarı finali aşarak 29 Mayıs’ta Oslo?da yapılacak finale katılmaya hak kazandı.Oslo Telenor Arena’da gerçekleşen ikinci yarı finalinde sahneye çıkan Manga, başarılı bir performans sergileyerek salonda bulunan 20 bin kişiden büyük alkış topladı.

.
.

2. yarı finalde 17. sırada sahneye çıkan Manga grubu, sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul etti.Oslo?da düzenlenen 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın Salı günü yapılan ilkyarı finalinde, 10 ülke adını finale yazdırmayı başarmıştı.

55. Eurovision Şarkı Yarışmasının finali 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.Eurovision 2010 Şarkı Yarışması yarı finalleri de, finallere benzer bir oylama sistemine tabi olacak. Her ülkede halk oylarının yüzde 50’si ile özel juri oylarının yüzde 50 ağırlıkları alınarak ülke sonuçları belirlenenecek ve sonuçta da Oslo’da toplanan bu oyların toplamında en çok oyu alan ülkeler finale çıkacak. Geçen yılın birincisi, ev sahibi Norveç doğrudan finale katılırken, Almanya, İspanya, İngiltere ve Fransa da her yıl olduğu gibi doğrudan finalist oldu

27 MAYIS YARI FİNALE YÜKSELEN ÜLKELER

Türkiye, Ermenistan, İsrail, Danimarka, Azerbaycan, Ukrayna, Romanya, İrlanda, Kıbrıs, Gürcistan

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Beyninizi Açacak Videolar

Beyninizi Açacak Videolar

Tedx boş vakitlerinizde vaktinizi doldurmanız gereken videolar paylaşıyor. Bu kadar gereksiz videolar arasında kaliteli olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir