Yeni Konular

Manikür nasıl yapılmalıdır? Manikür yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler …

Manikür nasıl yapılmalıdır?
Manikür nasıl yapılmalıdır?

Kişisel bakımın vazgeçilmezleri arasında yer alan manikür platformu ile sizler de kusursuz güzelliğin sahibi olabilirsiniz. sahibi Eğer hijyen kavramının en üst safhaya çıkmasını isteyenlerdenseniz manikür uygulamasını evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde işleme alabilirsiniz. Bu adımda öncelikle tırnaklarınızda olağan ojelerin aseton aracılığı ile temizlemesi gerekmektedir. Uygulama sonrasında tırnaklar istenilen boyda kesilerek törpülenmelidir. Hijyen kuralları dâhilinde kullanacağınız malzemeleri alkol aracılığı ile temizlemeniz gerekmektedir.

Bu uygulama sırasında törpüyü tırnaklarınızın yan kısımlarına sürmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü zayıf tırnaklar hemen kırılacaktır. Törpüleme işleminin bitmesinin ardından ellerinizi, daha önceden hazırladığınız sabunlu suyun içerisine alarak yaklaşık 10 dakika boyunca beklemesiniz. Bu adım tırnaklarınızın ve etlerinizin yumuşamasına olanak tanıyacaktır. Ellerinizi kâğıt havlu ile sildikten sonra et makasını kullanarak tırnak bölümündeki fazla etleri geriye doğru itmelisiniz.

Uygulama sırasında makasın çok derine gitmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü bu tür durumlar tırnak etlerinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Son uygulama da ise tırnaklarınıza kolonya dökerek hijyen planlamasının ön plana çıkmasına kaynaklık edebilirsiniz. Dilediğiniz renk tonlarında ki ojeyi kullanarak tırnaklarınızın renklenmesini sağlayabilirsiniz. Sürdüğünüz ojenin daha kalıcı olmasını isteyenlerdenseniz cila kullanabilirsiniz. Son aşamada ise tırnak süslerinden yararlanarak marjinal formun ön plana çıkmasına kaynaklık edebilirsiniz. Tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız oje kullanımı öncesinde besleyici ojelerden de yararlanabilirsiniz. Kusursuz tırnaklara merhaba demenin tam zamanı.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın