Yeni Konular

Mavi Gülün Anlamı Nedir

14-02-2016_132921-mavi-gulun-anlami-nedirMavi, yeryüzündeki en eski ve saf renklerden bir tanesi olsa da, güller bu rengi oluşturacak kimyasallara sahip değillerdir. Bu yüzden kendiliğinden mavi renkte oluşmuş güllere rastlamak imkânsızdır. Ancak özel yöntemlerle ve büyük bir dikkatle üretilebilen mavi güller, üretim yöntemleri gibi özel anlamlar içerirler.

Mavi, gizem ve bilinmezliklerin rengidir. Nasıl olduğu anlaşılamayan her güzel şeydeki gizem, mavi gülle temsil edilir. Bir olayın ya da bir kişinin güzelliği ve asaleti karşısında hayrete düştüyseniz; ancak bu güzelliğin ve asaletin nereden ve nasıl geldiğini bulamıyorsanız mavi bir gül ile bunu o kişiye ya da olayın kahramanına ifade edebilirsiniz.

Mavi güllerden hoşlanan kişiler, genellikle birden fazla duyguyu aynı anda ve yoğun olarak yaşarlar. Özellikle koyu mavi güller, aşk, ihtiras, tutku, samimiyet ve bağlılığın yanı sıra kıskançlık ve paylaşamama gibi zıt ancak ağır duyguları beraber ifade eder.  Bu kadar derin anlamı olan bir gülü armağan edeceğiniz kişi de sizin için çok özel ve anlamlı biri olmalıdır.

Mavi gül, taşıdığı farklı anlamlarla karışık ilişkilerin de en bilinen temsilcisidir. Aşk, dostluk ya da kardeşlik gibi her türlü ilişkideki karmaşa, gizem ve hayret mavi gül ile ifade edilebilir. Ancak bu durum, mavi güllerin olumsuz bir anlam ifade ettiği yönünde algılanmamalıdır. İnsanlar, genel olarak hızla algılayamadıkları, kısa sürede çözümleyip kavrayamadıkları gizemli olan her şeye karşı hayretle dolu bir hayranlık beslerler. Mavi gül, bu şekilde bir hayretin ve gizemin temsilcisidir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın