Yeni Konular

Meyve Kasalarından Raf Yapımı

ATIL DURUMDAKİ MEYVE KASALARI

Eğer yaratıcı biriyseniz ve geri dönüşümü seven biriyseniz atıl durumdaki kasalardan eviniz için neler neler yapabileceğinizi bir bilseniz. Mesela meyve kasalarından raf yapın!

Mutfakta, banyoda, bahçede, balkonda kullanmak üzere toparlayıcınız olabilir o atıl kasalar. Yani sadece soba tutuşturmaya yaramıyor. Meyve kasalarına daha önce hiç bu gözle bakmadığınızı biliyoruz. Ama emin olun eğer siz isterseniz onları birer eşyaya çevirebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam deneme amaçlı en yakın tarihte semt pazarına gider pazarcılardan birkaç tane rica ederim başlarım birbirine monte etmeye boyamaya…

meyve-kasalari-raflarda

 

Pazarcılar meraklı olur onlara sizde; “meyve kasalarından raf yapın deyin. Yalnız evinize dönerken nalburunuza da uğrayıp çivi almayı unutmayın. Mutfağınızda plastikten bir sebzelik var ise eğer onu hemen atın bence ama atarken sakın tekerleklerini atmayın. Çünkü yeni yapacağınız sebzeliğinizde kullanacaksınız. Düşünsenize o attığınız eski sebzeliğinizin yerine kendi emeğinizle yaptığınız kasalardan olan sebzeliğinizi kullanacaksınız.

meyve-kasaindan-raf

Kasaların kullanım alanının sadece mutfakta kısıtlı kalacağını sanmayın sakın! Banyonuzda havlularınızı koyacağınız yeriniz ya da dolabınız yoksa edindiğiniz bu kasaları yukarılarda bir yerlerde duvarınıza monte ederek değerlendirebilirsiniz.

raflar-meyve-kasasi

Kitaplık yapabilirsiniz her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış yani. Ergenlikte olan çocuğunuza renkli sevimli bir kitaplık hayal edin ve yapın. Böylece arkadaşlarına bu özgün tasarımınızla hava da atabilir. Hatta yaratıcılıkta sınırlarınızı zorlayarak çocuğunuz için bahçenizde minik bir ev bile yapabilirsiniz. Tercih sizin.

Ayakkabılarınız tek bir ayakkabılığa sığmıyor ise kapı girişinize kasaları değerlendirerek renkli bir ayakkabılık yapabilirsiniz. Eminim her gelen misafiriniz hayran kalacak ayakkabılığınıza.

meyve-kasalari

Velhasıl kelam atmayın değerlendirin, alışveriş merkezlerinin şatafatına kanıp paranızı boşa harcamayın. Tek ihtiyacınız olan biraz zaman ve emek. Emin olun üzerinizde olan stresinizde bu meyve kasalarından raf yaparken yok olup gidecek. Bir nevi tedavi olacak yani. Keyifli tasarımlar.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ Tekstil ve ev eşyası satan mağazaların tezgahlarında duran birbirinden …

Bir cevap yazın