Yeni Konular

Mickey Mouse’dan Garfield’a En Sevilen Hayvan Çizgi Film Kahramanları

2015-03-05_150037Mickey Mouse’dan Garfield’a En Sevilen Hayvan Çizgi Film Kahramanları

Bugünün çizgi filmleri ne yazık ki bizim çocukluğumuzdaki sevgi dolu, kardeşlik, birliktelik gibi pozitif mesajlar verenlerin aksine dünyayı ele geçirmeye çalışan, sürekli güç, para vs. peşinde koşan karakterlerle dolu. Bu çizgi filmlerin çocukları nereye vardıracağını yakın bir gelecekte göreceğimiz şüphesiz. Çocukluğumuzun en sevilen 10 çizgi film kahramanı hayvanını hatırlayarak o eski naif günlere geri dönmeye ne dersiniz?

1.Köpek Snoopy

2015-03-05_144519

Benekli köpek Snoopy ve küçük arkadaşı kuş woodstock tüm dünya çocuklarının, dolayısıyla büyüklerinin hafızalarında yer edinmiş, sevgi dolu, naif hayvan çizgi film karakterlerinden akla gelen ilk ikisi. Birlikte yaşadıkları maceraların yanı sıra Snoopy’nin sahibi Charlie Brown ve arkadaşlarının maceralarını da kim unutabilir ki.

2.Ayı Pooh

2015-03-05_144610

Winnie The Pooh çizgi filminin yumuşacık ses tonu ve sürekli bal yemesiyle hatırladığımız başkahramanı ayı Pooh. Türçe seslendirmesindeki yumuşacık ses tonu bu karakterin sevgi dolu yapısıyla mükemmel uyum sağlıyordu. Ayı Pooh ve arkadaşları küçük domuz, haylaz kaplan ve eşekle maceradan maceraya koşarlarken her bölümün sonunda verilen mesaj hep aynıydı, arkadaşlık, dostluk, sevgi.

3.Kedi Garfield

2015-03-05_144656

Dünyada hiçbir kedi Garfield kadar ünlü olamamıştır! Lazanya düşkünü Garfield, sürekli tekmeleyip düşürdüğü şapşal arkadaşı köpek Odie ve ondan da şapşal sahipleri John üçlüsünün maceralarına kahkahalarla gülmemiş olanımız yok gibidir. Garfield her ne kadar sevgi dolu kahraman tanımına tam olarak uymasa da en azından yaptığı muzipliklerle bugünün kötücül karakterlerinin yanında melek gibi kaldığının kabul etmeliyiz.

4.Tavşan Bugs Bunny

Bugs Bunny Naber Arkidiş
Bugs Bunny Naber Arkidiş

Bugs Bunny olmadan böyle bir liste kesinlikle eksik kalırdı. Tavşan Bugs Bunny de Garfield gibi muzır bir çizgi film kahramanı. Arkadaşlarına ve en çok da avcı saftirik Elmer’a yaptıklarıyla 90’larda yaşayan tüm çocukların sevgilisi olmayı başarmış, nev-i şahsına münhasır hayvan kahramanlardan biri olarak eskisi kadar olmasa da hala popüler.

5.Arı Maya

Arı Maya
Arı Maya

Bal arısı Maya’nın maceralarını anlatan çizgi film gerçekten unutulmazlar arasında olmayı sonuna kadar hak ediyor. Genç balarısı Maya’nın çiçek özü toplamak için çıktığı yolculuklarda başından geçenleri işleyen bu çizgi film elinde bal kovasıyla uçan Maya’nın sevimli suratıyla hafızalarımıza kazındı. Arı Maya’nın da mesajları hep arkadaşlık, dostluk ve sevgi üzerineydi bu arada.

6.Dinozor Denver

Dinozor Denver
Dinozor Denver

Denver the last dinasaur diye başlayan şarkısı hala kulaklarımızda çınlayan sevimli dinozor Denver’in maceralarını anlatan çizgi film. Yavru dinozor Denver ve arkadaşlarının maceralarını anlatan bu çizgi filmde hayvan başkahramanı sayesinde dostluğu ve sevginin önemini anlatıyordu. Bu arada Denver’in kaykayla kayışı da unutulmazlar arasında elbette.

7.Kanarya Tweety-Kedi Silvester

Kanarya Tweety-Kedi Silvester
Kanarya Tweety-Kedi Silvester

“Bir kedi gördüm sanki gördüm! Gördüm! Bir kedi gördüm!” diye çınlayan ince sesi kim unutabilir ki! Tweety ve baş düşmanı sakar kedi Silvester’ı ayırmak olmazdı, o nedenle ikisini birlikte yazmak en doğrusu. Sürekli Tweety’yi yeme peşinde olan Silvester ve onu kovalayan Tweety’nin yaşlı sahibiyle, köpeği arasında geçen maceraların da pek sevgi dolu olduğunu söyleyemesek de çok eğlendirici olduklarını kimse inkâr edemez.

9.Fare Mickey

Fare Mickey Mouse
Fare Mickey Mouse

Mickey Mouse unutulur mu hiç, tabi ki unutulmaz! Sevgilisi Minnie ile yaşadıkları maceralarla hatırladığımız, koca kulaklı sevimli Mickey Mouse aynı zamanda dünyanın en eski çizgi filmlerinden de biri olma özelliğini taşıyor. Bu arada Mickey’nin kankası köpek Goofy’yi de anmadan olmaz.

10.Ördek Donald

Ördek Donald Duck
Ördek Donald Duck

Ve son olarak Donald Duck. Böyle bir yazının bitişini yapmak da paytak ayakları ve tarifsiz sesiyle çocukluğumuzun en güzel anılarından biri olan Donald Duck’a yakışırdı. Donald ve sevgilisi Daisy’nin maceralarını konu alan bu komik çizgi film serisi özellikle Donald’ın ses tonu ve Daisy ile birlikte yaptıkları danslarla tek kelimeyle bir çizgi film efsanesidir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir