Yeni Konular

Migren Hastalığına Evde Uygulayabileceğiniz Tedavi Yöntemleri

migren_agrilarina_cozumlerDünyada yaklaşık olarak 240 milyon insan, migren derdi çekiyor.Genellikle migren ağrısı çekenlerin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.

Bu rahatsızlık kadınların menstrüel döngüsünden kaynaklanıyor.Migreni arttıran  diğer faktörler  arasında ise stres alkol ve sigara hava değişimleri, kafayı ıslak tutmak, düzensiz yemek ve düzensiz uyku bozukluğu yer almaktadır.

Migren ağrınızı evde tedavi etmenin tedavileri şunlardır:

1. Bol su için: Dehidrasyon baş ağrısının nedenlerinden biri olabilir

2. Az miktarda kafeinli içecekler için: Kafein baş ağrısına çare olur ve engelleyebilir. Kafein kan damarlarını daraltabilir, ağrıyı azaltır. Fakat bazı insanlarda kafein baş ağrısına olumsuz etki yapmaktadır Eğer aşırı derecede kafein kullanılıyorsa, baş ağrısına bir fayda sağlamaz.Kafein hiç almayanlar için az miktarda alınması fayda getirebilir.

3. Başınıza saç bantı takın: Bu yöntem çok eskilerden beri denenmiştir. Bazı insanlar, bunun işe yaradığını iddia ediyor. Bazı büyüklerimiz başına bir tülbentle sarmaktadır.Bu da bir saç bantı yöntemidir.Baş kısmının bantla veya tülbentle sarılması eskilerden beri kullanılarak migren ağrılarını dindirmektedir.

4. Balık yağı : Balık yağı taraftarları yağın iltihabı azalttığını ve şakaklarınızdaki kan damarlarını daraltarak işe yaradığını iddia ediyorlar.

5. Nane yağı: Baş kısmının  ağrıyan yerleri  üzerine ovalayarak sürülünce ağrıyı almaktadır. Nane yağının migrene iyi geldiğine dair literatür olmamasına rağmen, insanlar migrene iyi geldiğini söylüyor.

6. Zencefil yiyin ya da zencefil kapsülleri için: Hiç kimse bunun nasıl işe yaradığını bilmiyor. Ancak zencefil sadece mide bulantısını azaltıyor.

7. Magnezyum: Günde 400-600 mg alındığında, magnezyum menstrüelle ilişkili ve aurayla ilişkili migrenlerde etkili oluyor. Ancak, çok fazla magnezyum içmek ishale neden olabilir.Doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

8. B2 vitamini: Günlük 400 mg alınan B2 vitamini, migren için önleyici rol oynar. Ancak B2 vitamini bazı kişilerde sık idrara çıkma ya da koyu renkli idrara neden olabilir. Bu nedenle dozu iyi düzenlenmeli.

9. Koenzim Q10: Günde 300 mg alınması halinde, başağrısını azaltmada etkilidir. Ancak çok pahalı olabilir.

10. Lapaza çiçeği: En etkili doğal ilaç olan lapaza çiçeği, alt üst olmuş mideyi yatıştırmasının yanında migren ağrısının ve astımın tedavisinde çok etkilidir.

11. Soğuk ya da sıcak kompres: Bu kimsenin niçin iyi geldiğini bilmediği diğer bir çaredir. Fakat, plasebo etkisi yapabilir, hastalarda oyalacı bir etki oluşturur.

Bu yazılanlar Foxnews haberlerinden alınmıştır.Migreni olanlar doktora başvurmalıdır.Burada verilenler sadece Migrene karşı bir tavsiyedir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir