Yeni Konular

MineCraft Çılgınlığı Nasıl Başladı

minecraft_minecraft-indirHiç kimse kutu kutu bir oyunun bu kadar hit olacağını düşünmemiştir. Minecraft piyasayı alt üst ederek bu durumu egale etmeyi başardı. Daha önceden nasıl atari oyunları oynarken bazı oyunlar bizi saatlerce başından kaldırmıyordu ise bu oyunda aynı bu şekilde Minecraft müptelaları oluşturdu.

Oyunlarda her zaman gerçekçilik mi önemli?

Tabi ki değil Minecraft gibi bir oyun bunu kanıtlar nitelikte. Çocukların bir anda ilgi odağı olan ve okulda, sokakta sohbet konusu haline gelen bir oyundan bahsediyoruz. Oyun sadece gençler tarafından değil, yetişkinler tarafından da çok tercih edilen bir oyun oldu. Oyunun Türkçe desteği ve bir çok Türkçe forumlardan yardım almak mümkün.

minecraft-ekran

Minecraft tarihi;

Minecraft’ı gördüğünüzde ilk başta çok değişik gelebilir. Grafikler çok kaliteli görünmüyor ve neredeyse her şey karelerden oluşturulmuş gibi…

Oyunun şuana kadar 57 milyon kopya sattığı söyleniyor. Minecraft ilk sürümü 17 Mayıs 2009’da başladı. Ancak bu alfa sürümü idi. Daha sonra 18 Kasım 2011’de son sürüm yayınlandı. Oyunun en büyük özelliği tabi ki online olarak oynanabiliyor olması.

minecraft_minecraft-indir

Minecraft ilk olarak Mayıs 2009 tarihinde İsveçli Markus “Notch” Persson oyunu geliştirmeye koyuldu. Yüksek bütçeli biri olmadığı için oyunun geliştirilmesinde bazı kararlar alması gerekiyordu ve bu işe grafikleri Lego gibi yapmaya karar verdi. Bunun dışında karmaşıklıktan uzak ve sade bir tasarım benimsedi.

 

Oyun tamamen özgürce inşa etme olanağına sahipler. Lunapark trenleri, binalar, yollar, bahçeler, evler ve daha birçok şey … Ayrıca zombiler ve hayvanlar öldürerek de oyunda nesneler kazanabilirsiniz.

 

Oyunun Microsoft tarafından satın alındığı da haberler arasında …

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın