Yeni Konular

Nasıl Fotojenik Olurum?

Nasıl Fotojenik Olurum
Nasıl Fotojenik Olurum

Nasıl Fotojenik Olurum?

Baharın gelmesiyle birlikte partilerde, festivallerde ya da pikniklerde sürekli fotoğrafınızın çekileceği fark edilmesi gereken bir gerçektir.Fotojenik olmak için bilmeniz gereken ufak ipuçları, aniden çekilen fotoğraflarda güzel görünmenizi garanti edecektir.

 

Fotojenik olmanın püf noktaları:

  1. Eğer gözleriniz kapalı çıksın istemiyorsanız, gözlerinizi fotoğraf çekilmeden önce kapalı tutun ve kamera sesiyle açın.
  2. Gıdınızın görünmesini önlemek için kafanızı çok hafif öne doğru uzatın.
  3. Makyajınınız ten renginize uygun olduğundan emin olun. Bu, boynunuzda kat izleri ya da renk farkları olmasını önleyecektir.
  4. Gözlerinizin etkisini arttırmak için kıvrık ve dolgun kirpikleriniz olmalı. Kaliteli bir maskara ve başarılı bir uygulamayla etkili gözlere sahip olursunuz.
  5. Favori fotoğraflarınıza bakın ve ortak noktaları yakalayın. Bir sonraki fotoğrafınızda o pozları yakalamya çalışın.
  6. Dilinizi ön dişlerinizin arkasına yerleştirerek gülümseyin. Bu sayede çirkin görüntüyü önlersiniz.
  7. Yüz hatlarınıza uygun kaş modeli seçin. Eğer kaşlarınız çok seyrekse, boşlukları kaş kalemiyle doldurmalı ve kaşlarınızı şekle sokmalısınız.
  8. Saçlarınızın parladığından emin olun. Parlatıcı spreyler kullanarak saçlarınızın her zaman ışıltılı kalmasını sağlayabilirsiniz.
  9. Fotoğraf çektirmeden önce bir ışık kaynağına doğrudan bakın. Bu şekilde gözbebekleriniz küçülecek ve kırmızı göz ihtimali ortadan kalkacaktır.
  10. 5 saniyede hazırlanmaz gerekiyorsa peçeteyle yüzünüzdeki fazla yağı alın ve yanaklarınıza küçük çimdikler atın. En eski ve en garanti olan bu yöntemlerle ideal görüntüyü yakalarsınız.

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın