Yeni Konular

NASIL KARİZMA SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ?

19e173b29bbc605ea4f51f26249f9f13NASIL KARİZMA SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ?

 

Değerli okuyucularım baktığımız zaman ülkemizde abi sende ne karizmasın ya, sende ki bu karizma bende olacak var ya dediklerine kızların ise çok yakışıklı değil ama baya karizmatik bir erkek dediklerine şahit oluruz. Pekala bu kadar bahsettiğimiz bu karizmatik olgu nasıl bir şeydir yenir mi içilir mi elle tutulur mu işte bu yazımızda size karizmanın nasıl bir şey olduğundan faydalarından ne tarz insanlarda bulunabileceğinden ya da karizmatik erkek sonradan olunabilinir gibi sorulara cevaplar arayacağız.

Aslında karizma dediğimiz olgu biraz gen yapısı birazda çevreyle ve yetiştirilme tarzıyla alakalı bir şeydir. Mesela doğuştan hiperaktif olan birisi sempatik görünebilir ama karizmatik görünme olasılığı çok düşüktür. Ya da çevresinde çok konuşmaya maruz kalmış biriside pazarlamacılar gibi karizmatik olma özelliği nadir gösterirler.

Karizma kişinin tutumu , davranışı , duruşu , olaylara karşı verdikleri tepkiyle alakalı bir olgudur. Peki karizmanın insana  ne gibi faydası vardır.  Genelde karizma bayanları etkileyen bir olaydır size sevdiğiniz birini etkilemek için avantaj sağlar fakat karizma sadece bayanları etkileme sanatı da değildir. Karizmatik lider dediğimiz bir olgu da vardır duruşuyla giyimiyle fikirleriyle yaptığı eylemlerle toplumları etkileyen(Mustafa kemal Atatürk) . Konumuz tabiî ki toplumu etkileyen karizmatik liderler değil ama yine de karizmanın sadece kız tavlamak için bulunmadığını hatırlamanızı istedim. Şimdi size karizmatik bir erkek nasıl olunur bunun sırlarını ve ipuçlarını ayrı ayrı konular altında açıklayalım.

 

TARZ SAHİBİ OLUN

 

Öncelikle değerli okuyucularım kılık kıyafetinize çok önem verin çünkü bu konu çok önemli. Neden diye soracak olursanız eğer çünkü insanlar ilk sizin davranışlarınızı ya da kalbinizin ne kadar güzel olduğunu veyahut zihin dünyanızı bilemezler bu yüzden de ilk bakacakları yer tabiî ki de sizin dış görüntünüz olacaktır. Bayanlar özellikle ilk erkeğin ayakkabısına bakarlar genelde,  daha sonra dişlerine ve tebessümlerine bakarlar. Size tavsiyem modaya uygun hem sportif hem de klasik şık bir ayakkabı giymenizi öneririm ve her zaman sizi diğer insanlardan ayıracak bir tarzınız ve bakışınız olsun.

 

 

GAZETE DERGİ VE KİTAP OKUYUN

Okumanın bize karizmayla alakalı nasıl bir faydası olacak diyorsanız arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki okuyan kişilerin cümleleri daha düzgün ve anlamlıdır. Farklı kelimelere sahip olup kelimelerin gücünden karşısındaki insanı büyüleyebilir. Halk tabiriyle diyecek olursak lan bunda da hiç tip yok ama iyi dil var bunda diyoruz. Genelde böyle insanlar çok okuyan insanlar olmaktadırlar fakat Allah ın doğuştan verdiği yetenekle dünyaya gelenler hariç örnek olarak satıcıları verebiliriz. Küçük birde nükte yapalım dedik.

 

KETUM OLUN

Şimdi siz ketum da ney diye soracaksınız aslında çoğumuzun bildiği yaşadığı bir olgudur ketum olmak. Girdiğiniz bir ortamda arkadaşlar sessiz olun ve çok konuşmayın bu sizin dikkatleri daha çok üzerinize çekecektir neden diye soracak olursanız çünkü insanlar gizemli ve sessiz insanları araştırmak isterler o kişiyi merak ederler. Hatta bir defasında bir  bayan arkadaşım bana bir olay anlatmıştı demişti ki ya bizim sınıfta biri vardı hiç konuşmazdı hepimiz onu çok merak ederdik hatta bazen bu çocuğun dişimi yok yoksa dilsiz mi diye bile düşünürdük diyordu. Yani gördüğünüz gibi hep böle insanlar merak uyandırmıştır. Başka bir olayda arkadaşlarınızın arasında tanımadığınız veya tanıdığınız kızların yanında bir espri yapıldığında herkes kahkaha attığı vakit siz sadece tebessüm edin kısa bir süre bu sizin ne kadar ağır ve olgun olduğunuzu gösterip dikkatleri üzerinize çekmeye yarayacaktır.

İşte dostlarım bu şekilde davranarak az ya da çok karizma sahibi bir birey olup insanları etkileyebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın