Yeni Konular

Neşet Ertaş’ın cenaze töreni izle video Kırşehir Camiden

Primer hastalığı nedeniyle kaldırıldığı İzmir Özel Medical Park Hastahanesi Onkoloji Bölümü’nde tedavi gören ve 25 Eylül 2012 yaşamını kaybeden Türk Halk Müziği’nin en önemli üstadlarından biri olarak kabul edilen Neşet Ertaş’ın cenaze töreni sorun oldu.

Neşet Ertaş’ın ölümü ile Hastane bahçesinde,cenaze töreniyle ilgili gerginlik yaşandı.Şimdi herkes şu soruyu soruyor.Neşet Ertaşın canezesi Cami’den mi, Cemevi’nden mi kaldırılacak.Yoksa önce Cemevi sonra devlet protokoluyla Camiden yapılarak 2 yerde de tören yapılacak.Tartışma üzerine Alevi dernekleri temsilcileri, Ertaş’ın cenazesinin devlet töreniyle kaldırılmasını istemediklerini belirtti. Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Engin Gündük, Alevi kökenli Ertaş’ın ısrarla ve bilinçli olarak ‘sünnileştirilmeye’ çalışıldığını belirterek, sanatçının kendi inançları doğrultusunda Son yolculuğuna uğurlanması gerektiğini söyledi.
iframe src=”http://www.beyazgazete.com/video/embed/326743/” width=”530″ height=”420″ allowtransparency=”1″ frameborder=”0″>
Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel ile birlikte açıklamalarda bulunan Gündük, Ertaş’ın cenazesinin camiye götürülmek istenmesine de karşı çıktı. Gündük,’Yetmiş dört yıldır Alevi olan, Alevi kültürüyle yaşayan biri zorla sünnileştirilmeye çalışılıyor. Ertaş’ın cenazesi zorla camiye götürülmek isteniyor. Devlet sanatçısı ünvanını istemeyen bir kişi için devlet töreni yapılmasını istemiyoruz. Ertaş, kendi inançları doğrultusunda Son yolculuğuna uğurlansın. Siyaset bu işin içine girmesin. Konunun muhatabı yakınlarıdır’şeklinde açıklamalar yaptı.
[pro-player width=’530′ height=’350′ type=’video’ image=’http://www.aymoli.com/wp-content/uploads/neşet-ertaş-cenaze-töreni-240×180.jpg’]http://www.youtube.com/watch?v=7hOrzMkPFKQ[/pro-player]

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir