Yeni Konular

Nicola Tesla’nın Aslında Zamanın Çok Ötesinde Olduğunun Kanıtı 10 Bilgi

Nikola Tesla, Sırp asıllı bir Amerikalı mucit, fizikçi ve elektronik uzmanıdır. 1856 tarihinde Hırvatistan’da doğar. Farklı ve üst düzey bir hafızası vardır. 6 dil öğrenir. Gratz’taki Politeknik Enstitüsünde matematik, fizik ve mekanik çalışarak 4 yılını geçirir. Nicola Tesla hakkında pek çok bilgi söylenmiş ve yazılıp çizilmiştir.
Nicola Tesla’nın Aslında Zamanın Çok Ötesinde Olduğunun Kanıtı 10 Bilgi

1.  Dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını kökünden değiştirebilecek birçok ‘kullanılan ve kullanılmayan’ deneye ve buluşa imza atmasına rağmen ders kitaplarında adı nadiren geçer. Özellikle ‘elektriğin kablosuz taşınabilmesi’ gibi bir buluşu bulması ve kanıtlaması Tesla’nın ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar.

2. Tesla, 1884’te Birleşik devletlere ilk defa geldiğinde, Thomas Edison için çalışır. Edison ilk olarak ampulün patentini almıştır ve elektriğin dağıtımı için bir düzeneğe ihtiyaç duymaktadır. Tesla, gerekli olan düzenlemeyi yapmıştır ancak söylenilen parayı almamıştır.

3. Tesla’nın en önemli projesi aslında Kablosuz Enerji İletimi projesiydi. 20 tane ampulü kablosuz olarak 25 mil uzaktan yakabildiğini resmi kayıtlara geçmiştir.

4. Sanayinin floresan lambayı “icat etmesi”nden 40 yıl kadar evvel kendi laboratuvarında floresan lambayı kullanıyordu.

5. Amerikalılar savaş zamanlarında Alman denizaltılarını tespit için Edison’dan yardım istemiş ve Tesla’nın önerisi olan “enerji dalgalarını kullanalım” savına Edison’un şiddetle karşı çıkması nedeniyle bugün “radar” dediğimiz aygıt 25 yıl geç keşfedilmiştir.

6. Nikola Tesla uzaylılarla da yakından ilgilenmiştir. Dünya’da ilk kez 1899 yılının Mart ayında kendi laboratuvarından uzaya farklı ses dalgaları göndermiştir.

7. Tesla, dünyanın ilk hidroelektrik santralini Niagara şelalerinde faaliyete sokmuştur.

8.  Elektrik üzerine sayısız deneyleri ve buluşları vardır. 7 Ocak 1943 tarihinde kendisine ait patent aldığı 700 buluşla en çok patent sahibi olan kişi olarak dünya tarihine geçmiştir.

9. Modern dünyayı icat eden bu dahi insan, milyarder olabilecekken neredeyse beş parasız bir şekilde 86 yaşında 7 Ocak 1943’te New Yorker otelinde ölü bulundu.

10. Bilim adamları halen bugün onun notlarını incelemeye devam ediyor. Uçuk deney ve teorilerinin çoğu bugünün ünlü bilim adamları tarafından da destekleniyor.

 Nicola Tesla'nın Aslında Zamanın Çok Ötesinde Olduğunun Kanıtı 10 Bilgi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın