Yeni Konular

Omurilik Baş Ağrısı Nasıl Başlar Nasıl Belli Olur

 

2015-05-07_064726Bazı baş ağrıları düşündüğümüzden farklıdır. Bu baş ağrılarını çok önemesemeden bir ilaç ile geçiştirmeye çalışır ve doktora gitme gereği duymayız. Ancak bazı baş ağrıları düşündüğümüzden farklı etkilerden oluşabilir. Örneğin bu baş ağrılarının başında omurilik den dolayı oluşan baş ağrıları vardır. Bu baş ağrıları ağrı kesici hap ile bile bitmeyen bir ağrı yaratabilir ve bunun nedenini öğrenmek için mutlaka doktora muayene olmalısınız. Omurilik den oluşan baş ağrıların nedenlerinden oluşan kafa ağrısı beynin sağındaki sinirlerin sıkışmasından dolayı oluşan ve insanı çıldırtan ağrılardır. Bu ağrılar son vermek için gitmeniz gereken doktor Beyin-Sinir-Omurilik Cerrahisidir. 

 

Bu tür bir ağrının başlangıcı ense kökünden başlayıp kafanın tepesine kadar çıkan bir ağrı vermektedir. Kafadaki en ufak bir ağrı bile eziyet verdiği için başdaki omurilikden doğan baş ağrısı ise farklı bir acı veren ağrı ve eziyettir. Unutmayınız ki bu tür 2015-05-07_064549ağrılarda ağrı kesici kesinlikle işe yaramayabilir. Bunlar geçici çözümler olur ve devamlı nüksedebilirler. Prof. bir doktordan ve hastaneden yardım almak gereklidir. Zaten faydasından çok zararı bulunan ağrı kesiciler ile bu işi ertelemek sizi sorunlarla baş başa bırakır.

 

Omurilik Baş Ağrısı Nasıl Başlar Nasıl Belli Olur?

Omurilikden doğan kafa ağrıları kabus gibi ağrılardır ve bu ağrıların bir özelliği kendilerini belli edebilirler. Omurilik kökenli baş ağrısı neyden belli olur? diye düşünüyorsanız bunun için küçük bir test uygulayarak bulmanız mümkün olur. Başınızı sağa ve sola yatırarak ense tarafında ağrılar hissediyorsanız bu sorunun kaynağı omurilikden doğan ağrı diyebiliriz. Bunun dışında farklı etkilerde yaratabilen bir durumdur. Bunlar; baş dönme, kulakda çınlama ve gözlerde bulanıklılık gibi etkiler gösterebilir.

 

Omurilik Doğan Baş Ağrılarının Muayenesi Nasıl Olur – Nasıl Yapılır?2015-05-07_064705

Bu ağrıları çeken kişiler Fizyoterapist tarafından muayene ve tedavi görmemeliler. Bu baş ağrısı röntgen çekilerek bulunabilecek bir hastalık türüdür. Doktor sayesinde yapılan tedavilerde cerrahi olarak bir ameliyat gerektirmeden omurilik sorunları halledilebilmektedir. Bu omurilik ağrıları bazen omurganın bebeklikte ve çocuklukta doğru olmayan bir biçimde şekillenmesinden de kaynaklanıyor. Yani erken yaşlarda oluşan sağlıksız omurga sağlımızıza olumsuz etkiler yaratıyor. Omurilik tedavizi için 4 tedavi türü vardır. Bunlar için yapılan en etkin ve tercih edileni Manuel Fizyoterapidir. Kayroptaktik, Osteopati ve Dorn Terapi denilen yöntemlerde omurilik sıkıntıları için hastalara uygulanan tedavilerdendir

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir