Yeni Konular

Phantom Dust Oyun Tanıtımı

16-05-2015_232331Selam oyun aşıkları; Xbox konsolu tipi oyun severler hatırlayacaktır, 2005 yılında ilk piyasaya çıkan oyun arena-dövüş tarzı idi. Microsoft için oyunu geliştiren ilk stüdyonun kapandığını, ancak oyunun başka bir stüdyo tarafından geliştirilmeye devam ettiğini biliyorsunuz. Ve şimdi derinliği, nefes kesen ve birazda ürkütücü görsel zenginliği, farklı bir armonik yapı ile kulağınızın pasını silen klasik ve senfonik müzikleri ile Phantom Dust Oyunu karşınızda.

 

Yönetmenliği Panzer Dragon ve Sega Saturn gibi oyunlarında yönetmeni Yukio Futatsugi tarafından yapılan oyun stratejik açıdan zihinsel ve reflektif özelliklerinizi geliştirmeyi amaçlıyor. Oyun maksimum 4 karakterin bir arada Multiplayer olarak oynanabilme imkanı vermiş. Haritaların çoğu yer altı odacıkların dan oluşuyor. Yüzeyde ise alınan görevlerin yapıldığı alanlar mevcut. Bu şekilde toplam 22 alan yaratılmış. Phantom Dust oyun kontrol sistemi, hareketlerinizi çabuk ve maksimum hale getirmek için mükemmel düzenlenmiş. Sizde dahil, oyundaki tüm karakterlerin kıyafetleri çok özenle tasarlanmış. Karakterlerin pek çoğundan görev alıyorsunuz. Size yardımcı olmak ve yönlendirmek üzere oradalar. Üzerlerinde giydikleri kıyafetler, durumlarını ve karakterlerini yansıtıyor.

16-05-2015_232323

Oyun günümüzden on binlerce yıl sonrasında bir zaman diliminde geçmekte. Dünya büyük savaşı yaşamıştır. Dünya yüzeyi insanoğlunun yaşayamayacağı tamamen toz toprak ile kaplı, harabe haldedir. Bunun yanında dünyamız fizikçilerin OLAY UFKU dedikleri kara deliğe doğru sürüklenmektedir. Tüm insanların hafızaları ve insanlığın ortaklaşa oluşturduğu bilgi, teknoloji yani medeniyet hafızası bir gurup bilim adamının icadı ile insanların benliğinden silinerek bir hafıza kutusuna yüklenmiştir. Baş karakter oyuncu Edgar yani siz, hem kendi hafızanızı, hem de bu hafıza kutusunu geri almak ve toz haline gelmiş dünyayı yeniden kurmak zorundasınız. Kendi yaptığı ve kötülüğü temsil eden klonu ile mücadelesi görevlerinizin ana teması. Oyunu tamamlamanız 300 adet hafıza kartını bulmanıza bağlı. Unutmayın dünyayı yeniden inşa etmek istiyorsanız; Bu kartların tamamını bir araya getirmeniz, hafızanızı yani her biri faklı bölümleri içeren kartları bulmanız gerekiyor. Savaştan sonra insanlar dünya yüzeyine kısıtlı zaman dilimlerinde çıkabilmektedir. Yada Edgar gibi üstün yeteneklere sahip insanlar yüzeyde uzun süre kalabilmektedir. Zamanla anlıyoruz ki Edgar ve kız arkadaşı Freia OLAY UFKU gerçekleşmeden üç gün önce bir kapsüle bindirilip uzaya gönderilmişler. Aslında olayın üzerinden üç gün geçmiş ve kapsül dünyaya dönmüştür. Ancak dünya yılı ile on bin yıl geçmiştir. Edgar ve bir gurup bilim adamın yarattığı insansılar yani klonlar kapsüldeki cesetleri gömmüş kemikler çürümüştür. Üstün yetenekli bir tür enerji kütlesi olan Edgar kendi kolonunun ve kız arkadaşı Freia ‘nın olaya sebep olduklarını hafızasını topladıkça hatırlar. Dolayısı ile Edgar yani siz aslında insan değilsiniz.

16-05-2015_232441

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da, savunma ve saldırı yetenekleriniz var. Oyuna 4 adet yetenek ve 20 enerji ile başlıyorsunuz. Yetenekleriniz sizin cephanenizdir ve sınırlı sayıdadır. Yeteneklerinizi bölümleri bitirerek elde ettiğiniz puanlar ile ya satın alıyor yada geliştiriyorsunuz. Yeteneklerin geliştirildiği ve saklandığı 5 alan var.

16-05-2015_232451

1-Psiko: Telekinezi, Savunma ve Saldırı Yeteneklerinizi sakladığınız alan.

2-Optik: Gizli nesneleri bulmanızı yada sizin gizlenmenizi sağlayan kartları sakladığınız alan.

3-Doğa: Savunma ve Saldırılar için çevreyi kullanmanızı sağlayan kartları sakladığınız alan.

4-Kİ: Rakibe psikolojik üstünlük kurmak yada zaaflarını arttırmak için kullanılan kartların saklandığı alan.

5-İnanç yada karakter: Sizin temel Aura ve enerjinizin azalması karşılığı diğer yeteneklerinizi geçici süre arttıran kartlarınızı sakladığınız alan.

16-05-2015_232431

Görevlerinizi yer altındaki karakterler ile konuşarak alıyorsunuz. Görevler yok edilmesi gereken ana karakter ortadan kaldırılınca yada bulunması istenen hafıza kırıntısı nesnesi bulununca bitiyor. Görevler bazı bölümlerde maksimum 15 dakika ile sınırlı. Özellikle gizli nesneleri bulmak zor. Korkmayın oyun size Majesko kartı ile dip köşe görme imkanı tanımış. Tabi kartı elde etmek kolay değil. Shoot-Em-Up özelliği hedefe hızlı kilitlenmenizi ve böylelikle doğru ve hızlı ateş etmenizi sağlamak üzere ek bir kolaylık. Atış ve silah gücünüz o kadar yüksek ki her yeri parçalayıp yıkabiliyorsunuz. Hatta uzun menzilli falsolu atışlar ile kaçan ve bir yerin arkasına saklanan düşmanınızı vurabiliyorsunuz. Tabi aynı yetenekler bazen tamamen bazen kısmen rakibinizde de mevcut. Enerjiniz göreve ve rakibe göre artıp, azalabiliyor. Bu kolaylıklar oyunu basitleştiriyormuş gibi görünse de aslında savaşmak o kadarda kolay değil.Yetenekleriniz 4 temel renkten oluşan küresel parçacıklardır. Kırmızı renk Saldırı, Mavi renk Savunma, diğer yetenekleri geçici süre veren renksiz Aura parçacığı ve Beyaz renk Spawn noktasındaki rastgele beceriler. Ancak bunların bir kısmı enerjinizi, savunma veya saldırı yeteneğinizi azaltabilir hatta yok edebilir.

16-05-2015_232534

Yetenekleriz:

Saldırı Yeteneği: Bu silahlar gökten şimşek yağdırma, kılıç, rakibi kendine çekme vs. 1-10 arası derecelendirilmiştir. Rakip savunma yaptığına saldırınız etkisiz kalacaktır.

Savunma Yeteneği: Saldırılara karşı sizi korur. Bazen kısmen bazen kalıcı olarak arttırılıp azaltılabilir.

Durum Yetenekleri: Duruma göre savunma veya saldırı tarafınız artar yada azalır.

Spawn Yetenekleri: Satın alınan yada başka karakterlerce bırakılan yeteneklerdir.

Özel Yetenekler: Teleporting, Playfield ile yetenek değiştirmek.

Playfield Kristali: Rakibin yeteneklerini ya tamamen ortadan kaldırır yada geçici süre ile kısıtlar.

 

Sevgili okurlar; Benim gibi strateji oyunları oynamaktan zevk alan biri iseniz bu oyun tam size göre. Bu noktada oyunlara bakış açınızı farklılaştırmak adına birkaç tavsiyem olacak. Her oyunun, üzerine kurgulandığı bir hikaye vardır. Örneğin bu oyun teknolojinin bir yanı ile insanlığı yok edebileceğini, kara delik nedir?, olay ufku nedir ? vs gibi konular üzerine kurulu. Umarım sizde de bendeki gibi araştırmacı bir merak uyandırır. Şahsen ben oyunlarda dahil, kitap, gazete, dergi gibi kaynaklarda okuduğum ve öğrendiğim her bilginin derinliği ve doğruluğu üzerine meraklı, detaycı araştırma yapmayı seviyorum. Zevkli, eğlenceli, hoşça vakit geçirmeniz dileği ile, stratejik düşünün, Planlı yaşayın.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın