Yeni Konular

Rabia 4 İşareti Anlamı Nedir R4BİA Selamı İşareti Nereden Gelmiştir

4 Rabia işaretiRabia İşareti anlamı Nedir, Rabia İşareti niye yapılır, 4 parmak işareti nereden geliyor, R4bia selamı nereden gelir, Rabia – (R4BIA SELAMI) İşareti Ne Anlama Geliyor?

Mısır’daki direnişin sembolü RABİA işareti bütün dünyada Müslümanlar tarafından özgürlüğün ve zaferin sembolü olarak kullanılmaya başlandı. Peki tüm Türkiye’nin ve dünyanın merak ettiği Rabia selamı nasıl verilir ve ne anlama gelir ? Gerek Kahire’de gerek dünyanın dört bir yanında darbe karşıtlarının simgesi haline gelen işaret. “Rabia” işareti, Mursi yandaşlarının toplandığı Rabia-tul Adeviyye Meydanı’ndan geliyor. Rabia, Arapça’da 4’üncü anlamını taşıyor.

Baş parmağın avuç içine bükülüp diğre dört parmağın havaya kaldırılarak yapılan Rabia Selamı Mücadele anlamına gelirken, göstericiler kararlılıklarını ve mücadeleye devam etme arzularını-isteklerini ifade etmiş oluyorlar.

Yaygın şekilde kullanılması
Özellikle Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları, Rabiatü’l Adeviyye meydanındaki göstericilerin bu işaretinden esinlenerek, sarı zemin üzerine siyah renkte, bir elin dört parmağını simgeleyen sembolü ortaya çıkardılar. Bu sembolün sosyal medyada yayılmaya başlamasıyla birlikte birçok kişi de bu sembolü içeren tişörtler ve pankartlar ile gösterilere katılmaya başladı.
R4BIA işaretinin, İslam dünyasında zafer işaretinin yerine geçebileceği vurgulanıyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın