Yeni Konular

Ramazana Özel Maden Suyu İle Limonata Tarifi

Yazın sıcak günlerine denk gelen ramazan ayında vücuttaki su oranı oldukça düşmektedir. Her ne kadar iftar ile sahur arasında su tüketilmek istense de zamanın kısalığı yeteri oranda su tüketimine engel olmaktadır. Ayrıca suyu fazla tüketemeyen kişiler arasında yer alıyorsanız su tüketiminize destek olacak ayran, bitki çayları, doğal ev yapımı soğuk içeceklerle desteklemeniz faydalı olacaktır.

Aşağıda vereceğimiz ramazana özel maden suyuyla limonata tarifi ile hem yemek sonrası hazmı kolaylaştırarak sindirim sisteminizin çalışması sağlayabilir hem de sıcak yaz günlerinde serinletici etkiyle derin bir rahatlama hissedebilirsiniz.

Kola gibi asitli içeceklerden, katkı maddeli meyve sularından özellikle ramazan ayında uzak durarak uzun süreli aç kaldığınız günlerde doğal bir içecekle kendinizi yenileyebilirsiniz.

Ramazana özel maden suyu ile limonata tarifi

Gereken malzemeler

4-5 adet limon

1,5 su bardağı toz şeker

4-5 su bardağı su

2 şişe maden suyu

Ramazana Özel Maden Suyu İle Limonata Tarifi
Ramazana Özel Maden Suyu İle Limonata Tarifi

Hazırlanması

Öncelikle limonların kabuğunu soyarak bir kaba ayırın ve suyunu ayrı bir kaba sıkın.

4-5 su bardağı suyun yarısını bir kap içerisinde kaynatarak, kaynamış suyu limon kabuklarının içinde bulunduğu kaba boşaltın ve dinlenmeye bırakın.

Ayrı bir tencere içerisinde kalan su ve şekeri eriyene kadar karıştırın ve hafif bir şurup haline gelene kadar kaynatın.

Şeker ve su karışımını ocaktan alıp iyice soğutmanızın ardından limon kabuklarının bulunduğu kaba bu karışımı ve sıktığınız limon suyunu ekleyin.

Karıştırdıktan bir sonra bir süre bekleterek ince telli bir süzek yardımıyla limon kabuklarını süzerek limonatanızı bir sürahi içerisine alın.

Son olarak maden suyunu da ilave ederek kapaklı cam bir şişede veya sürahide buzdolabında limonatanızı soğumaya bırakın.

Dilerseniz mevsim meyvelerinden oluşan buz kalıplarıyla da limonatanızı renklendirebilirsiniz. Tercihinize göre şeker miktarını arttırıp azaltabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı evde Açma Nasıl Yapılır? Resimlerle Açıklamalı Yapılışı. Pastane Şeklinde Açma Yapılışı nasıl …

Bir cevap yazın