Yeni Konular

Saç Bakımında Bu Hatalardan Uzak Durun!

Saç bakımında düşmemeniz gereken hatalar

Kadın en güçlü silahlarından biri olan saçlar, bakım ile güzelleşir. Lakin bazı zamanlarda saça bakım yaparken bir takım hatalara düşüldüğü görülür. Bu tür durumlar, saçı güçlendirip onarmaktan çok yıpranmaya neden olur. Saç bakımında bu hatalardan uzak durun ve canlı saçlarınızı koruyun.  Birçok kişi saçının neden bir türlü güçlenmediğini ve sağlıklı görünmediğini düşünür. Farkında olmadan yaptığınız hataların bedelini maalesef saçlarınız öder.

Saç durulama ve kurutma

Birçoğumuz ısı bazlı çalışan kurutma makinelerini kullanmışızdır. Lakin bu ürünler ve yaydıkları yüksek ısı, saçları yıpratır. Yapmanız gereken ise saçları doğal kurumaya bırakmak olmalı. Durulama konusunda ise havluyu saçlara çok kuvvetli bir şekilde uygulamamanız gerekir. Daha güçlü saçlar için, saç bakımında bu hatalardan uzak durun.

sac-kurutma

Şampuan seçiminde yanlış yamak

Maalesef bazı insanlar saç şampuanı alırken ürünün özelliklerine ve tipine bakmaz. Oysaki şampuanın üzerinde hangi saç tipine uygun nitelikte olduğu belirtilir. Saç tipine uygun olmayan saç şampuanları ve diğer saç bakım ürünleri, saç yapısına zarar verir. Bu yüzden şampuan seçimi, özellikle kadınlar için çok önem taşır.

YBC6nybYq2FNCbNCQIWF

Saç yıkama

Saçarlı yıkarken suyun sıcaklığı, dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Çok sıcak sudan saçları uzak tutmak gerekir. Ilık su ve hatta yıkama sonrası saçarlı soğuk suya tutmak, yapılabilecek doğru yöntemdir. Aksi halde saç tipi çabuk yağlanmaya başlar ve devamında cansız görünüm olur.

sac-yikama

Devamlı olarak saç rengi değiştirmek

Saç boyalarının saça verdiği zararlar birçok kişinin malumudur. Lakin sürekli olarak boyanması ve hep saç boyası rengi değiştirmek, saçlara olumsuz etki yapar. Sahip olduğunuz saçları seviyor ve güzel görünmesini arzu ediyorsanız, saç bakımında bu hatalardan uzak durun.

sac-bakimi

 

 

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın