Yeni Konular

Saç Rengimizin Güneşte Solmasını Nasıl Engelleriz?

Saç Rengimizin Güneşte Solmasını Nasıl Engelleriz
Saç Rengimizin Güneşte Solmasını Nasıl Engelleriz

Saç Rengimizin Güneşte Solmasını Nasıl Engelleriz?

Kuaförden yeni çıktığınızı, yeni boyanmış saçlarınızın güneşte ışıldadığını hayal edin. Kendinizi o kadar güzel buluyorsunuz ve doğru saç rengini bulduğunuzdan o kadar eminsiniz ki bir daha asla boya numarası veya kuaför değiştirmemeye yemin etmişsiniz. Fakat biliyorsunuz ki bu hikaye mutlu sonla bitmeyecek. Sayısız sebepten dolayı saç renginiz ve saçınızdaki ışıltılar yavaş yavaş kaybolup saçlarınızı donuk bir yığına dönecek. Biraz eforla saçınızdaki ışıltıların uzun süre kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. Saçınızın kuru ve yıpranmış olması saç renginizin daha çabuk donuklaşacağını gösterir. Bu nedenle saçlarınızı her zaman sağlıklı tutmalısın. Eğer yeteri kadar su içmezseniz ve aşırı sıcak suda yıkanırsanız saçınız doğal nemini kaybeder. Ekstra takviye için nemlendirici maske de kullanabilirsiniz.

Saçınızın ışıltısını kaybetmemek için doğru ürünler kullanmanız da çok önemlidir. Yapmanız gereken saç tipinize uygun ve saç renginizi muhafaza edici bir şampuan seçmek olmalıdır. Hatta kuaförünüzden yardım alarak saçınıza tonlama verme özelliği de bulunan bir şampuan seçebilirsiniz. Genellikle sarışınlar tarafından tercih edilen tonlama şampuanları haftada bir kullanıldığında saç rengini koruyucu etkiye sahiptir. Bunun dışında güneşin zararlı etkilerini önlemek için dışarı çıkmadan önce mutlaka saçınıza koruyucu sprey sıkmalısınız. Ekstra koruma için bandana veya şapka da tavsiye edebilirim. Eğer daha profesyonel bir öneri isterseniz saç parlatıcıları kullanabilirsiniz. Genellikle ışıltı vermek için kullanılan bu ürünler aynı zamanda saç renginizin solmasını önleyecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın