Yeni Konular

Sakarya Gezilecek Görülecek Yerler

Sakarya Gezilecek Görülecek Yerler

SAKARYA DA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER

Kimi zaman uzun iş stresinden biraz uzaklaşmak adına bir yerlere gitmek bir yerlere kaçmak isteriz. Bu bir yakınımızla olsun ya da bizim için önemli biriyle bu yaşadığımız duruma bağlı. İş stresi olsun arkadaş çevresi olsun kimi zaman bun alabiliyoruz ve bulunduğumuz durumlardan kaçmak için bir yerlere gitmek istiyoruz. İşte bu gibi durumlar için size çok güzel bir önerim var. Sakarya hiç seyahat etiniz mi etmediyseniz hemen bir bilet alın birkaç parça elbise ve bir fotoğraf makine ile yola koyuldunuz. İster yalnız ister bir yoldaş ile emin olun Ki Sakarya da çok eğlenecek eğlenirken de kendinizi adeta tarihin sayfaların da geziyor muşçasına his edeceksiniz. Peki, Sakarya’ya gittiniz diyelim nerelere uğrayacaksınız nereleri ziyaret edeceksiniz. İşte bu gibi durumlar için size Sakarya da gezilecek ve görülecek yerleri araştırdık. Şu an da görmüş olduğumuz makalemiz de Sakarya’ya ait her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Sakarya tarihi yerlerin yanı sıra kaplıcaları ve ormanları ile seyahatçilere harika bir tatil yapma imkânı sunuyor.

TARİHİ MEKÂNLAR: Özelikle de Osmanlı mimarisinden de kalan bu yapıları yıllar boyunca Sakarya şehri koynun da taşımaktadır. Osmanlı hoşgörüsü ile harmanlaşan bu şehir Osmanlı kültürünün en güzel yaşandığı şehirlerden de biridir. Bu yüzdendir ki Sakarya insanı yıllardır hoşgörü ve adalet için de birbiriyle yaşamaktadır. Sakarya şehrin de tarihi mekânların yanı sıra birçok kaplıca da yer almaktadır. Özelikle de sağlık nedeniyle çok insan çeken Sakarya kaplıcaları ile de çok turist çekmektedir.

Müzeler: Sakarya’ya da bulunan üç ayrı müze bulunmakta ve bu müzelerden birçok gelir kaynağı da elde edilmektedir. Osmanlı kültürün yoğun olarak yaşadığı şehirlerden de biri olması nedeniyle arkeolojik buluntular da çok bulunmaktadır.

Kırkpınar İstanbul Dere
Kırkpınar İstanbul Dere

Ayrıca Sakarya şehrine uğradığınız zaman mutlaka beldelerine de uğramanızı tavsiye ederim. Özelikle de Sapanca ile güzel bir tatil fırsatı elde edebilirsiniz. Sapanca’nın yanı sıra Kırkpınar İstanbul Dere, Maşuk-iye ve Derbent ile de tatilinize tarihi mekânları gezdikten sonra ara verebilir ve barınma ihtiyacımızı bu güzel beldelerden birisin de yaşayabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir