Yeni Konular

Samsung Galaxy S4 telefon sorunları ve çözümleri

Galaksi S4Geçtiğimiz hafta Samsung Galaxy S4’te varolan ekran bulanıklığı, kaydırmalarda iz kalması ve gecikmeler hakkında Samsung Galaxy S4’te Ciddi Görüntü Sorunlar olduğu açıklandı

Elde edilen son bulgulara göre menü kaydırmalarında iz kalması durumu yeni kullanılan “elmas piksel” tekniğinden dolayı gerçekleşiyor olabilir ancak cihazdaki takılma ve gecikmelerin yeni Exynos 5 işlemcideki üretim hatalarından kaynaklanabileceğine dair ciddi kuşkular ortaya çıkmaya başladı.

Temel olarak Exynos 5’te bulunan mimari Samsung üretimi değil ve ARM’nin big.LITTLE teknolojisi üzerine inşa edilmiş durumda. Pek çok farklı üretici yine ARM’nin bu mimarisini başarıyla kullanmaya devam ediyor. 4+4 çekirdek barındıran işlemcideki A15 hızlı işlemciler ağır görevleri yaparken geri kalan A7 işlemciler hafif görevleri yürütüyorlar.

Ancak bu görev paylaştırma sürecinin doğru şekilde yönetilebilmesi gerekiyor, aksi taktirde büyük performans sıkıntıları ile karşılaşmak mümkün hale geliyor, aynı Samsung Galaxy S4’te olduğu gibi. XDA Developers’dan bazı geliştiricilerin belirttiğine göre Samsung Galaxy S4’te bulunan yazılım sıkıntılarından dolayı Exynos 5 işlemci doğru şekilde kullanılamıyor ve gerekli önlemler Samsung tarafından hızlıca alınırsa problem büyümeden performans sorunları egale edilebilir.

Mevcut durumdaki Exynos 5 kullanımının 4+4 çekirdeği verimli kullanamadığı ve bu nedenle Nvidia Tegra’da bulunan 4+1 çekirdekli sistemden pek de farkının kalmadığı da rapor edilenler arasında. Samsung’un duruma müdahale etmekte ne kadar hızlı davranacağını hep birlikte önümüzdeki günlerde göreceğiz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir