Yeni Konular

Samsung Galaxy S6 Fiyatı özellikleri

Samsung Galaksi s 6Son Çıkan Samsung Galaxy S6 Teknik Özellikleri, Samsung Galaxy S6 Fiyatı Ne Kadar, Samsung Galaxy S6 satışı ne zaman, Samsung akıllı telefonu Samsung Galaxy S6 teknik özellikleri

Güney Kore menşeli teknoloji devi Samsung, yeni telefonlarının yol haritasını çıkardı. Bu haritaya göre Samsung Galaxy S6, 4K çözünürlüklü ekran ile gelebilir. İlk olarak televizyonlarda kullanılan 4K çözünürlüklü ekranlar, Full HD’ye (1080p) göre daha fazla detay ve netlik sunuyordu. Maliyeti şimdilik yüksek olan 4K çözünürlüklü ekranların önümüzdeki yıllarda mobil platformlarda kullanılıp kullanılmayacağı ise merak konusu olmuştu.

Güney Kore menşeli teknoloji devi Samsung, mobil cihazlarda 2015 yılına kadar izleyeceği yol haritasını açıklayarak bu merakları giderdi. Açıklanan yol haritasına göre Samsung Galaxy S5’te 2560 x 1440 (WQHD) çözünürlüğünde bir AMOLED ekran kullanılacak. 2015 yılında çıkacak olan Samsung Galaxy S6’da ise 4K (UHD) çözünürlüklü bir ekran kullanılması bekleniyor.

64 Bit Mimarili Exynos İşlemci

Yol haritasında yer alan diğer bir bilgi ise Samsung’un önümüzdeki yıllarda cihazlarında 64 Bit mobil işlemciye yer vereceği yönünde. Bildiğiniz gibi Apple, 64 Bit mimarili işlemciyi ilk olarak iPhone 5s’te daha sonra da iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini’de kullanmıştı. Apple’ın bu hamlesinden sonra Samsung’un da Exynos işlemcilerini 64 Bit mimarisi üzerine inşa etmesi bekleniyordu.

Tahminlerimize göre önümüzdeki yıl tanıtılacak Samsung Galaxy S5 modelinde 64 Bit mimarili bir Exynos işlemci görebiliriz. Bakalım Samsung açıkladığı yol haritasında bir aksilik yaşamayıp 4K çözünürlüğünü mobil platforma getirebilecek mi?

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın