Yeni Konular

Sanal Alemin Kazanç Kapıları

e7cc8c8d0104760cd787360db25147aaÇok kısa bir zaman önce internette gezinirken zihnim beni 25 -30 yıl öncesine, Türkiye’ nin önemli üniversitelerinin birinde bilgisayar programcılığı eğitimi aldığım yıllara götürdü. Üzerinde eğitim alırken çalıştığımız bilgisayarlar 512 KB idi. Şu an gelinen noktadan bakıldığında, ne kadar komik geliyor dimi. İnternet ve onun oluşturduğu sanal dünya denen alem, eğrisi, doğrusu, sağladığı hızlı iletişim ile beraber, getirdiği bilgi dezenformasyonu bakımından yarattığı sorunlara rağmen hayatımızın önemli bir parçası halini aldı. Doğru bilgi verme veya alma konusunda Web siteleri, bloklar, forum siteleri ön plana çıkan ana kaynaklar oldu.

 

Şu aralar epeyce boş vaktim var. Sanal alemin e- ticaret, web dizayn reklam faaliyetlerine dönük yeni iş imkanları vs konusunda araştırma yaparken SEO hizmetleri denen Web sayfanıza, onun üzerinden yaptığınız ticari yada sosyal sunumlara,  A dan Z ye yazılım, sosyal medya, reklam ve sunum çözümleri denen yeni bir meslek ile karşılaştım. Bu süreçte pek çok değişik konuda evden yazı yazarak yani adına makale denilen bilgilendirme yazıları üreterek, para kazanılabileceğini öğrendim.Bana şaka gibi gelen bu konu üzerinde araştırma yapınca gördüm ki durum hiçte öyle değil. Makalelerin alınıp satıldığı siteler, bloklar, kendi ürettiği makaleleri satan kişilerin web sayfaları, blokları, makale yazarlığı konusunda yazılan ve satılan kitaplar, verilen danışmanlık hizmetlerini gördüğüm de çok ciddi kurumsallaşmış bir Pazar oluştuğunun farkına varıyorsunuz.

e7cc8c8d0104760cd787360db25147aa

Her yapıda olduğu gibi makale yazarlığının da kendi içinde çok ciddi kuralları var.Makale Yazarak Para Kazanmak istiyor iseniz : Öncelikle sabırlı olacaksınız. Araştırmacı olacaksınız. Meraklı olacaksınız. Edebiyata, yazı yazma sanatına karşı ilginiz, beceriniz ve yeteneğiniz olacak. Yazmaya meraklı ve yeni başlayan biri iseniz, ilk etapta, makale satın alan sitelere yazarlık başvurusu yapıp makalelerinizi oralara satmanızı tavsiye ederim. İlgili piyasada hali hazırda çok fazla yazar açığı var. Bu işi profesyonelce yapan çok iyi siteler var.Mesleğiniz ne olursa olsun günde 3-4 saatinizi ayırarak, günlük 20-30 TL hem de oturarak, yorulmadan kazanabilirsiniz. Buda ayda 900 TL yapar ki, bu rakam Asgari ücrete tekabül ediyor. Makalenizin değeri eğer özgün ve düzgün yazılmış ise; 150 kelimesi 1TL den başlayıp 500 ve daha fazla kelime için 5 TL ye kadar çıkıyor. Ortalama 300 kelimelik 2 TL den 10 adet makaleyi iki bilemediniz üç saatte yazabilirsiniz. Nereden mi biliyorum ? Yazdım ve para kazanmaya başladım da ondan.

 

İster ek gelir elde etmek, ister bu işi meslek edinmek maksadı ile olsun bu işe girecek arkadaşlar konuya benim gibi ciddiyet ile yaklaşır iseler beklemedikleri bir gelir elde edebilirler. Bahsi geçen siteler bu konuda çok profesyoneller. Yazınız özgün yani kopyala yapıştır metodu ile hazırlanmamış ise – böyle yazıları taradıkları bilgisayar programları var hatta öyle ki hangi siteden aldığınız belli oluyor.- ilerleyen zamanlarda aranan yazar olup kendi yazılarınızı daha fazla değere satabilirsiniz. Üstelik hangi konuda yazacağınız tamamen size kalmış. Çalışma saatlerinizi belirlemek, özgür çalışmak, yazmak ve araştırma yapmanın keyfini yaşamak, çalışırken eğlenmek istiyorsanız, daha ne duruyorsunuz ki hadi klavye başına.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın