Yeni Konular

Sarılmak için Uygun Sevimli 10 Köpek Cinsi

sarilmak-icin-uygun-10-kopek-cinsi

Bazı köpekler bizde fobi oluşturabildiği gibi bazıları da bizde hobi oluşturur. Bazı köpekler vardır ki sarılmak için uygun sevimli köpekler olur onlar … Bazı köpekler vardır ki onlara sarılmak çok güzeldir. O kadar güzel köpekler vardır ki onları göremeyince mutsuz olabilirsiniz. Yanınıza gelir sırnaşır, oynarlar. Bazen bu çok sırnaşık halleri sizi sıksa da bazı durumlarda hiç olmadık canınız sıkkın olduğu zamanda size derdinizi unutturabilir. Bir köpeğiniz oldu ise hele bu durumu çok iyi bilirsiniz. Bu canlı ve cana yakın sevimli yaratıklar evin neşesi oluverirler.

1. Golden Retriever

15-10-2015_230051

Golden Retrieve Türkçe de “goldın rotvaydır” olarak söylediğimiz bu köpek cinsi Türkiye’de sevilen köpek olmasının dışında Amerika’da da 3. en popüler köpek cinsidir. Nazik olan bu köpeklerin tüyleri de sizi kürklü bir ceket gibi sarabilir. Oldukça sevimli bu tür sizi dost bilir. Hatta yabancıları da çok kolay sevebilirler. Bahçenizde sevimli bir koruyucu olarak bulunabilirler. Çocuklarla çok iyi şekilde anlaşabilme yetenekleri de vardır. Eğer daha yavru iken aldı iseniz ki özellikle yavru iken çok tatlı olurlar bunlar… O zaman çokça alışırsınız onlara…

 

2. Tibet Spaniel

15-10-2015_230803

Cildinize şöyle sıcak bir yün hissi geldi mi? Aaaa! Evet geldi geldi. E, çünkü karşınızda Tibet Spaniel cinsi köpek var. Bu köpek cinsini aldıysanız kendinizi fazla yormayın. Çünkü bu köpekler kendilerini size adarlar. Doğada nazik canlılardan olan bu köpekler küçük yapıları ile çok da sevilirler. Bu hayvanlar yumuşak huylu ve sık sık yüzünü yalamaya çalışırlar ya da kucağınıza oturarak selam verirler.

 

3. Maltese

15-10-2015_231208

Bu sevimli küçük köpek sizin kucağınıza, bacaklarınıza otururak, ayaklarınıza eğilmiş halde sizin yanınızdan ayırma şansı olmadan bitişik halde yaşarsınız. Bunlar oyuncak ırkların grubuna ait ve Orta Akdeniz bölgesinde ortaya çıkmışlardır. Onların tatlı yavru gözleri sizi seviyorum der ve onları kucaklamak için size yalvarır gibi bakarlar. Bunlar küçük çocuklarla sosyalleşme severler; Küçük çocuklu oynarken görebilirsiniz, ancak yine de onları denetlemek ve dikkatli olmak gerekiyor.

 

4. Pug

15-10-2015_233209

Bu küçük ve başta ilginç gelen cins sizi takip etmeyi sever. 16. yy. da Avrupa da tanıtıldı. Puglar ile çocuklar için mükemmel bir yol arkadaşı yapabilirsiniz. Onlar çok uysal ve şefkatlidir ve saldırgan değildirler. Onlar oldukça tembel olabilir. Etrafınızda oyuncak gibi duran bir köpek istiyorsanız sizin de isteyeceğiniz türden bir hayvandır.

 

5. Bichon Frise

15-10-2015_231823

Oyuncak peluş oyuncak tarzında bir köpek arıyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Çünkü bu köpek beyaz tüyler içinde yanlışlıkla oyuncaklarınızın arasına atabilirsiniz. Hassas ve sevgi dolu bir ırk olan Bichon’lar genellikle sirklerde eğlenceler ve gösteriler için oynatılmaktadır. Dikkatli olun bu bebeği yanlışlıkla oyuncaklarınız arasına atmayın.

 

6. Dachshund

15-10-2015_234849

Hound ailesine mensup bu ilgili bir o kadar kısa bacaklı ve uzun gövdeli bir köpektir. ABD’nin ilk on popüler köpek ırkları arasında yer almaktadır. Onlar biraz yumuşak huylu olan ve dolayısıyla yakın denetim ve eğitim esastır. Bu cinsleri genç yaşta eğitimlere başlatılması tavsiye edilir. Onlar oldukça inatçıdırlar bu yüzden hemen yanaşmayabilirler. Ancak insan arkadaşlık ve sevgi arzularlar.

7. Greyhound (Tazı)

15-10-2015_232713

Bir hız uzmanı olan bu köpekler saatte 44 mil hıza çıkabilirler. Sakin mizaçlı bir yapıya sahip bu hayvanlar apartman dairelerinde de yaşamaya uygun olabiliyorlar. Onları mutlaka fiziksel aktiviteler yaparak şımartmak zorunda değilsinizdir. Ve bu hayvanların uyku saatleri 15 ila 18 saat arasında değişmektedir!

 

8. Boxer

15-10-2015_233441

Görünüşleri aldatıcı olsa da bu köpek türleri koruyucu ve eğlenceli bir cinsi olabilirler. Sevdiği kişilerin yanında uyumayı severler. Onu kanepe de patates haline gelmemesi için oyun ve köpek aktiviteleri ile motive etmelisiniz. Bu cins doğada agresif olurlar ve kolayca aile üyelerine bağlanma gerçekleştirmezler.

 

9. Newfoundland

15-10-2015_233934

Yumuşak kıllı bu hayvanlara baktığımızda, siz sarıldıkça sarılmak isteyeceksiniz. Onlar kucak köpekleridirler. Hatta kendilerini sahibinin kucağına sığdırmak için ekstra çaba harcayacaklardır. Onlar da sevgi belirtisi olarak sahiplerine dayanmak isterler. Aslında bu köpeği belki de Heidi hikayesindeki köpek tiplemesinden hatırlayabilirsiniz.Bunlar güçlü ve aslında balıkçılar için bir çalışma köpeği olarak yetiştirilmiş çok sakin köpekledirler.

10. Chihuahua

15-10-2015_234013

Bir pokemon tarzına sahip (farede olabilir) bu köpek tipi insanların çevresinde olmayı severler ve sahiplerini sahiplendikten sonra kıskanç hale gelirler. Tüm bu şirin ve tatlı sevimli çöreklere baktıktan sonra, nereye gidiyorsunuz ve haydi kendiniz için bir tane sevimli köpek almaya … 🙂

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın