Yeni Konular

Sarımsak nelere faydalıdır? Hangi hastalıklarda kullanılır?

Sarımsak nelere faydalıdır? Hangi hastalıklarda kullanılır?

 

Sarımsak nelere faydalıdır? Hangi hastalıklarda kullanılır?
Sarımsak nelere faydalıdır? Hangi hastalıklarda kullanılır?

        Sarımsağın genel olarak tüketilmesi sonucu ağızda bıraktığı kötü koku ile bilinmesi acı bir gerçek olması yanında, aslında sarımsağın ilaç yerine de geçen birçok özelliği ile de şifa kaynağı olduğunu bilmek gerekir. Yüzyıllardır birçok hastalığın tedavisi için kullanılmıştır. Tansiyon dengeleme, kalp hastalığı, sinir sistemi rahatlatıcısı olduğu kadar rahatsız edici kolesterolü de kontrol edici bir özelliği bulunmaktadır.

Peki, sarımsak nelere iyi gelir?

        Uzun bir ömür için: Hastalıklara karşı koruyucu bir etki sağladığı gibi, bağışıklık sistemine de yardımcısı olması ile uzun ömrün vazgeçilmezi arasındadır. Vücuda bu yönüyle yaptığı katkı sayesinde daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmamıza yardımcı olur.

        Soğuk algınlığını önlemek için: Doğal bir antibiyotik olması ile bağışıklık sistemine çok büyük yararı vardır. Düzenli bir bağışıklık sistemi için, günde bir diş sarımsak yenilmesi vücudun soğuk algınlığı ve hastalığa karşı korunmasını sağlar. Ayrıca soğuk algınlığı geçiren hastalarında iyileşme sürecini hızlandırmada kullanılır.

        Kalp ve damar hastalığı için: Araştırmalar sarımsağın kolesterol düşürücü olduğunu göstermektedir. Stres giderici, kan pıhtılaşmayı önleyici ve dışarıdan gelen değişik tipte mikroplara karşı vücudu koruduğu gibi kalp damar hastalıkları için de ideal bir ilaçtır.

        İltihap ve bakteriler için: Daha verimli bir metabolizma için sarımsak kullanabilir. Kötü virüs ve bakterilere karşı vücudu olabildiğince iyi korur. Ayrıca enfeksiyon temelli hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

Yukarıda bahsettiğimiz hastalıklara, yapılan araştırmalar sonucunda iyi geldiği bilinen sarımsak; yüzyıllardır tıbbın kullandığı ve daha bir çok hastalığın da tedavisinde kullanıldığı bilinmelidir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?         Yeşil çaydaki …

Bir cevap yazın