Yeni Konular

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir’in cenaze töreni video

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir’in cenazesi, memleketi Kırıkkale’de toprağa verildi. Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir’in cenazesi, memleketi Kırıkkale’de toprağa verildi.

Çukurca’da arazi arama tarama çalışmaları sırasında PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Kırıkkaleli Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir’in cenazesi baba ocağına getirildi. Şehit için Atatepe Camii’nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, Belediye Başkanı Veli Korkmaz,

Genelkurmay Başkanlığından çok sayıda üst düzey komutan, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.Törende, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapan Piyade Astsubay Başçavuş Kalender Özdemir’in 74 yaşındaki anne Hüsniye, eşi Alev, çocukları Furkan ve Kübra güçlükle ayakta durabildi. Özdemir’in cenazesinin taşınması sırasında 11 yaşındaki ikiz çocukları Furkan ve Kübra, asker selamıyla babalarını selamladılar. Küçük Kübra’nın tabuta el salladığını gören yakınları ve vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Aileye taziye dileklerinde bulunan Milli Savunma Bakanı Gönül’ün de gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir