Yeni Konular

Şehit Jandarma Yusuf Yaşar cenaze töreni ile uğurlandı

Siirt’te geçirdiği trafik kazasında şehit olan Jandarma er Yusuf Yaşar, memleketi Diyarbakır’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.Siirt Valisi Musa Çolak’ın köy gezisine güvenlik amacıyla eşlik eden jandarma timini taşıyan askeri zırhlı aracın karşı yönden gelen minibüsle çarpışması sonucu kazada hayatını kaybeden Jandarma er Yusuf Yaşar, Hani ilçesine bağlı Gürbüz beldesinde yapılan bir törenle toprağa verildi.

Törene Diyarbakır valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır Jandarma bölge Komutanı Tuğ.General Ünal Karaosmanoğlu, İl J.Alay Komutanı Albay Ahmet Yurdagül, Hani İlçe Kaymakamı Özkan Demirel, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Habip Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Turgay Savaş, İlçe Cumhuriyet Baş Savcısı Fatih Kösekaya, Gürbüz Belde Belediye Başkanı Cumali Çiçek, İlçe Müftüsü Genç Ağa Sayan, Askeri erkan ile çok sayıda belde sakinleri ile kazada şehit olan Jandarma Er Yusuf Yaşar’ın babası ve ailesi katıldı.

Şehit Er Yusuf Yaşar’ın naşı Gürbüz Beldesindeki camiye getirildi. Şehit cenazesi daha sonra Kortej eşliğinde belde mezarlığına götürüldü. Mezarlıkta İlçe Müftsü Gençağa Sayan, Kuranı kerim ve dua okudu ve mezarlıkta cenaze namazı kıldırdı.

AĞABEYİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Kılınan cenaze namazından sonra omuzlarda taşınan Şehit cenaze, 1999 yılında İstanbul’da Vatani görevini yerine getirirken ilik yetmezliği sonucu Gata’da hayatını kaybeden abisi Celal Yaşar’ın bulunduğu mezarın yanında toprağa verildi. Kazada Şehit olan çocuğunu toprağa veren baba Nezir Yaşar,” 1999 yılında büyük oğlumu vatani görevini yaptığı sırada İlik kanserinden kaybetmiştik. Zaten ilk acıyı o zaman yaşamıştım.Şimdi İkinci acıyı yaşadım.Takdiri İlahi.

Allah kimseye böyle acı vermesin.Yine de vatanı için şehit olan oğlum askerde kazada şehit oldu. Vatan sağ olsun. siz sağ olun” dedi İl Valisi Mustafa Toprak ise acılı babaya ve Yaşar ailesine başsağlığı dileyerek kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı dileyerek aileye metanet ve sabır diledi.

Defin sırasında beldeye gelen Jandarma Bölge komutanı ve İl Jandarma Alay Komutanları da kazada şehit düşen Yusuf Yaşar’ın ailelerine baş sağlığı diledi.İl Valisi Toprak ve komutanlar Babaya cenazeye sarılı olan Türk Bayrağı ile şehit er Yusuf Yaşarın fotoğrafını teslim etti.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir