Yeni Konular

Şehit Yaşar Doymuş Giresun Tirebolu cenaze töreni izle video Haziran 2012


19 Haziran 2012 Hakkari şehiti Giresunlu Şehit Yaşar Doymuş cenazesi ne zaman kaldırılacak
Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Yeşiltaş Karakolu’na düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Er Ali Yasin Erosmanoğlu, baba evine son kez getirildi.

Öğle saatlerinde askeri uçakla Trabzon Havalimanı’na getirilen şehidin naaşı, Fatih Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Şehit askerin naaşı, buradan alınarak Kurtuluş Mahallesi Hacı Ahmet Sokak’taki evlerine götürüldü. Şehit askerin tabutunun evine getirilmesi sırasında ambulansa eşlik eden, ellerinde Türk bayrakları taşıyan grup, ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ şeklinde ve terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Şehit Er Erosmanoğlu’nun evinin bulunduğu sokağı Türk bayrakları ile donatan komşuları, tabutun eve omuzlarda getirilişi sırasında gözyaşlarına boğuldu. Sokağın dar olması ve kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı.

Anne Nurten Erosmanoğlu ve yakınları, şehit askerin tabutuna son kez sarılarak gözyaşları döktü. İl Müftüsü Veysel Çakı’nın yaptığı duanın ardından şehit askerin naaşı yeniden omuzlara alınarak ambulansa konuldu. Şehit askerin naaşı daha sonra kalabalık bir grup eşliğinde, cenaze namazının kılınacağı İskenderpaşa Camii’ne götürüldü. İkindi namazından sonra toprağa verildi

Ali Yasin Erosmanoğlu’nun askere gitmeden önce amatör takımlardan Yenimahallespor’da futbol oynadığı, arkadaşlarıyla rap grubu kurduğu öğrenildi. Baba Ali Sait Erosmanoğlu’nun Trabzon’da amatör olarak futbol oynadıktan sonra bir dönem hakemlik yaptığı ve emekli olduktan sonra hurda toplayarak aile bütçesine katkıda bulunduğu belirtildi.

Öte yandan şehit Ali Yasin Erosmanoğlu’nun evi, 29 Eylül 1992 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Trabzonlu asteğmen Coşkun Davulcu’nun ise evine yaklaşık 100 metre uzaklıkta bulunuyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir