Yeni Konular

Sığla Ağacı Ve Faydaları

SIĞLA AĞACI VE FAYDALARI

Sığla ağacı Anadolu’da Amerika’da ve Çin’de yetişmektedir. Boyları 12 ve 20 metre yüksekliğindedir. Sığla ağacı çınar ağacı görünümüne benzemesiyle bilinmektedir. Sığla ağacından çıkarılan sığla yağını haricen ve dahilin de de kullanılmaktadır. Sığla ağacını günlük veya buhur gibi isimlerle de bilinmektedir. Sığla ağacı ve faydaları oldukça etkilidir cilt için önemli faydaları vardır.

sigla-agaci-nedir

SIĞLANIN FAYDALARI

Sığla ağacından elde edilen yağın yatıştırıcılığı vardır genellikle romatizmadan dolayı ortaya çıkan ağrılara çok iyi gelmektedir. Mikropların öldürülmesinde çok etkilidir ve genellikle uyuzlardan ve mantardan ortaya çıkan rahatsızlarda etkilidir. Sığla ağacının bir diğer faydası vardır ki oda cildi rahatlatır ve yumuşatır ve oluşmuş yaraların giderilmesinde ki dönemi oldukça hızlandırır. Dahili biçimde kullanıldığında kullanılırsa göğüste yumuşama yapar ve balgam söktürmede etkilidir nefes darlığına da çok faydalıdır. Vücudun kuvvet almasını sağlar ve adet söktürücü özelliği oldukça fazladır. Sığla ağacının kabuğu çiğnendiği zaman diş etlerin kuvvetlenmesini sağlar. Sığla ağacı ve faydaları çok yönlüdür midesinde rahatsızlığı olan kişilerin ülser gibi rahatsızlık yaşayanların sığla ağacını kullanmalarında fayda vardır.

sigla-agaci-faydalari-neler

SIĞLA AĞACI NASIL KULLANILMALIDIR?

Sığla ağacından elde edilen kabuk günlük veya buhur adıyla bilinmektedir ayrıcı sığla ağacı tütsü olarak da kullanılmaktadır. Sığla ağacından elde edilen yağ ilaç ve parfüm olarak da kullanılmaktadır. Kuru üzüm ile beraber tüketildiğinde zihin açıcılığı vardır öksürüğü keser ve kusmayı önlemesi açısından önemlidir. Ter kokusunu gidermekte çok etkilidir sığla yağının bir özelliği vardır ki parfümlerde kullanılır oda kokunun uçmamasında çok etkilidir kalıcılığını artırır ve cilde faydası çoktur cildin yumuşamasında etkisi çoktur bundan ötürü sabunların içlerinde kullanılmaktadır. Sığla ağacı ve faydaları oldukça çok fazladır herkesin kullanmasında fayda vardır.

sigla-nedir

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın