Yeni Konular

Şike davasında son durum gelişmeler 14 Şubat 2012 Aziz yıldırıma mahkemenin kararı

Şike Davası son dakika Aziz Yıldırım’a mahkeme kararı Aziz Yıldırım şike.Mahkeme Aziz Yıldırım’a ne ceza verdi.Aziz Yıldırım şike davasında son dakika haberleri burada! Şike davası an ve an gelişmeleri buradan duyuracağız

Şike Davası son dakika Aziz Yıldırım’a mahkeme kararı Aziz Yıldırım şike. Mahkeme Aziz Yıldırım’a ne ceza verdi.Aziz Yıldırım şike davasında son dakika haberleri burada! Şike davası an ve an gelişmeleburada olacak

Cezaevi’ndeki salonunda başlayan duruşmaya, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23 tutuklu sanık getirildi. Bu arada, Fenerbahçe yönetim kurulu üyeleri de tam kadro duruşma salonunda yerini aldı.

MAHKEMEDEN AYRINTILAR

– Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci: “Biz burada takımları, sporu yargılamıyoruz. Yapacağımız tek şey iddianamedeki olaylarla ilgili yargılama. Bir yanlışlık varsa iddianamenin içinden ayıklayıp bunlara karar vereceğiz.”
– Aziz Yıldırım’ın avukatı iddianamenin okunmaması konusunda başvuru yaptı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, bu başvuruyu reddetti.
– Yargılananları izlemeye yaklaşık 200 kişi geldi..
– Şekip Mosturoğlu, yakınlarını izleyiciler bölümünden görünce gözyaşlarını tutamadı ve ağladı.
– İddianame okunmaya başlandı.
– Fenerbahçe Asbaşkanı Cihan Kamer twitter’dan şunları söyledi: “Kimlik tespiti yapıldı, iddianame okunmaya başlandı. Bu 3-4 gün sürecinde iddianamenin okunması sürer deniliyor. Arkadaşlarımzın bu hafta savunma yapma imkanları olmayacak gibi gözüküyor.”
– Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, diğer tutuklu sanıklarla salona alındı.
– Sarı-lacivert kravat takan Yıldırım, salona elinde 3 klasörle geldi.
– Tutuklu sanıkların bulunduğu bölümde en ön sıraya oturan Yıldırım bir süre avukatlarıyla konuştu.
– Yıldırım’ın moralinin iyi olduğu gözlendi.
– Yıldırım bir süre sonra ayağa kalkarak izleyiciler bölümündekileri el sallayarak selamladı.

Şike davası başladı (Futbolda şike son dakika) Aziz Yıldırım son durumu.Şike davası başladı (Futbolda şike son dakika) Aziz Yıldırım son durumu 2012.Şike davası başladı (Futbolda şike son dakika) Aziz Yıldırım son durumu işte Şike davası başladı (Futbolda şike son dakika) Aziz Yıldırım son durumu…

Şike davası başladı (Futbolda şike son durum) Aziz Yıldırım serbest mi? son dakika.Şike davası başladı (Futbolda şike son durum) Aziz Yıldırım serbest mi? son haberler.İşte Şike davası başladı (Futbolda şike son durum) Aziz Yıldırım serbest mi?…

Şike davası başladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı şike davasının görülmesine başlandı.Öte yandan, cezaevi önünde bekleyen Fenerbahçe ve Sivasspor taraftarları da başkanları destek verdi.

İDDİANAME OKUNACAK

Silivri’deki büyük duruşma salonunda görülmesine bugün başlanacak duruşmanın Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü de görülmeye devam edeceği ve dört gün süreyle 401 sayfalık iddianamenin 3 TRT spikeri tarafından okunacak. 21 Şubat Pazartesi gününden itibaren ise davanın Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülmeye devam edilecek.

YILDIRIM’IN 72 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

401 sayfalık iddianaede sanıklar için istenen cezalar ise şöyle: eski Giresunspor Kulübü Başkanı olduğu belirtilen Olgun Peker’in, “haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silahlı suç örgütü kurup yönetmek”, “dolandırıcılık”, “yağma”, “rüşvet”, “şike”, “konut dokunulmazlığını ihlal etmek”, “mala zarar vermek”, “tehdit”, “resmi belgede sahtecilik” ve ‘özel belgede sahtecilik” suçlarından 48 ile 115 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın “haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurup yönetmek”, “dolandırıcılık”, “şike” ve “teşvik primi vermek” suçlarından toplam 22 ile 72 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

MOSTUROĞLU İÇİN 21 YIL 3 AYA KADAR HAPİS

Aziz Yıldırım tarafından kurulan örgüte üye olduğu iddia edilen Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun da “suç örgütüne üye olmak”, “dolandırıcılık”, “şike” ve “teşvik primi vermek” suçlarından 6 yıl 9 aydan ile 21 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, benzer suçlamalara ilişkin olarak Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri İlhan Ekşioğlu’nun 19,5 yıl ile 65 yıl 3 ay, Alaeddin Yıldırım’ın 5 yıl ile 16 yıl 8 ay, Fenerbahçe Spor Kulübü Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan’ın 16 yıl 2 ay ile 53 yıl 8 ay, Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan’ın 8 yıl ile 26 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

GÜMÜŞDAĞ İÇİN 7,5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekiliği görevinden istifa eden Göksel Gümüşdağ’ın “haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan suç örgütüne üye olmak” ve “şike” suçlarından 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

SADRİ ŞENER İÇİN 3,5 YIL HAPİS İSTEMİ

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) eski yöneticisi Serdal Adalı’nın “şike” suçundan 1,5 ile 4,5 yıl arasında, BJK futbol direktörü Tayfur Havutçu’nun aynı suçlamaya ilişkin 1 ile 3 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörülen iddianamede, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in “teşvik primi verme girişiminde bulunmak” suçundan 1 yıl 2 ay ile 3,5 yıl, Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar’ın “teşvik primi verme girişiminde bulunmak” ve “tehdit” suçlarından 1 yıl ile 3 yıl 9 ay arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

DİĞER SANIKLAR İÇİN İSTENEN CEZALAR

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın da “örgüt üyesi olmak” ve “şike” suçlarından 2,5 ile 7,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasıistenen iddianamede, sözleşmeleri fesh edilen Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’un 5 yıl 3 ay ile 16 yıl 9 ay arasında, sportif direktörü Ümit Karan’ın da 2 yıl 9 ay ile 9 yıl 3 ay arasında hapse çarptırılmaları istendi. Futbolcu İbrahim Akın’ın “şike” ve “teşvik primi” suçlarından 2 yıl 9 ay ile 8 yıl 3 ay arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, futbolcu İskender Alın’ın da benzer suçlamalara ilişkin 1 yıl 9 ay ile 5 yıl 3 ay arasında hapis cezasına çarptırılması öngörüldü.

Futbolcu Serdar Kulbilge’nin “dolandırıcılık” suçundan 4 ile 14 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, futbolcular Mahmut Boz ve Murat Şahin’in de aynı suçlamaya ilişkin 2 ile 7 yıl hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Emmanuel Emenike, İlhan Çelikay, Korcan Çelikay, Mehmet Yıldız ve Mustafa Ulaş Ortakaya hakkında “şike” suçundan 1 ile 3’şer yıl arasında hapis cezası istenen iddianamede, Gökçek Vederson, Sercan Yıldırım ve Sezer Öztürk’ün de “teşvik primi” suçlamasına ilişkin 9 ay ile 2 yıl 3’er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörüldü.

İddianamede, diğer sanıkların da benzer suçlamalara ilişkin 1 ile 24 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmaları istendi.

HİÇBİR TARAFTAR ALINMAYACAK

Duruşma salonuna hiçbir takımın taraftarının alınmayacağı izleyici olarak basın mensupları dışında her sanığın üçer yakının izleyici olarak alınacak. Duruşma salonun dışındaki güvenlikten jandarmanın sorumlu olduğu basın mensuplarına yapılabilecek herhangi bir saldırıdan mahkemenin de rahatsızlık duyacağını bunun için gerekli önlemler üst düzeyde olacak.

Mehkemeye kulüp yönetcileri özel izinle katılabilecek. İddianamede müşteki sıfatıyla yer alan Türkiye Futbol Federasyonu TFF yetkilileri ise istedikleri takdirde duruşmada yer alabilecek.

İŞTE AN BE AN YAŞANAN TÜM GELİŞMELER

12:30 Futbolda Şike davasında iddianamenin okunmasına ara verildi.

12:00 Erman Toroğlu’nun avukatının, şikayetçi olarak salonda hazır bulunduklarını söylemesi üzerine tutuklu sanıklardan Aziz Yıldırım’ın güldüğü gözlendi…

11:50 Duruşma hakiminin ara vermesi üzerine davayı takip eden Fenerbahçeli yöneticiler, dışarı çıkarak hava aldı. Silivri’ye tam kadro halinde gelen sarı lacivertli yöneticiler, Başkan Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere destek veriyor. Basının bulunduğu bölüme yaklaşmayan ve herhangi bir açıklama da yapmayan sarı lacivertli yöneticiler kendi aralarında sohbet ediyor.

11:25 Kimlik tespitleri sona erdi ve iddianamenin okunmasına başlandı.

11:20
Aziz Yıldırım’ın avukatı iddianamenin okunmaması için başvurdu ancak mahkeme başkanı bu talebi reddetti.

10:50 Fenerbahçe Yöneticisi Cihan Kamer, Aziz Yıldırım’ın bu hafta savunma veremeyeceğini açıkladı. Kamer sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada “Kimlik tespiti yapıldı, iddianame okunmaya başlanıyor, bu 3-4 gün sürecinde iddianamenin okunması sürer deniliyor, yani Başkanımız ya da arkadaşlarımızın bu hafta savunma yapma imkanları olmayacak gibi gözüküyor” dedi.

10:20
Bülent Uygun kimlik tespiti sırasında gelirini soran Mahkeme Başkanı Ekinci’ye, “Tutuklanmadan önce 300 milyondu, şimdi bir gelirim yok” dedi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, aylık gelirinin 30 bin TL, olduğunu söylerken Olgun Peker ise aylık gelirinin 5 bin TL olduğunu beyan etti.

10:16
Şike davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kimlik tespiti sırasında, “Sabıkan var mı?” diye soran mahkeme başkanına, “Buraya gelinceye kadar yoktu” dedi. Yıldırım’ın bu sözleri üzerine ise Mahkeme başkanı gülerek “Hala sabıkalı değilsiniz” diyerek yanıt verdi.

10:10
Başkanlığını Mehmet Ekinci’nin yaptığı mahkeme heyetinde üye hakimler Hikmet Şen ve Seyfettin Mermerci yer aldı. Savcı Ufuk Ermertcan’da duruşma salonunda yerini aldı. Başkan Ekinci, duruşmada ilk olarak tensip zaptını okuttu. Dava, duruşmaya katılan sanıkların kimlik tespitinin yapılmasıyla devam ediyor.

10:00 Futbolda şike davası bugün Silivri Cezaevi’nde başlarken, davanın tutuksuz sanıklarından olan Tayfur Havutçu ve Ümit Karan da ilk duruşmada hazır bulundu. Avukatlarıyla birlikte sabah erken saatlerde Silivri Ceza ve İnfaz Yerleşkesi’ne gelen Havutçu ve Karan, daha sonra duruşma salonuna geçti.

09:41 Duruşmada sarı lacivert kravat taktığı gözlenen Aziz Yıldırım’ın oturduğu yerden izleyicilerin olduğu bölüme el salladığı görüldü. Yıldırım’ın daha sonra avukatının laptopundan şike yapıldığı iddia edilen bir maça ait görüntüleri izlediği gözlendi.

09: 40 Mahkeme heyeti ile tutuklu ve tutuksuz sanıkların yerlerini almasıyla birlikte duruşmaya başlandı.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir