Yeni Konular

Siyah nokta gideren maske tarifi

2015-03-10_004317Siyah nokta gideren maske tarifi

Ergenlik döneminin büyük problemleri arasında yer alan siyah noktalar, kötü görünümün ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tür durumları geri plana almak adına doğal yöntemler aracılığı ile hazırlayacağınız maskelerden yararlanabilirsiniz.

Yulaf unu maskesi: Siyah noktaların yok olması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen yulaf unu maskesi aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Yulaf unu maskesi için öncelikle yulaf unu ile bir miktar su bulamaç haline getirilir. Daha sonra elde edilen karışımın içerisinde badem yağı ilave edilerek dinlendirilir. Elde ettiğiniz karışım cilde ince bir tabaka halinde sürülerek bekletilir. 15 dakika zaman zarfı ardından cilt ılık su aracılığı ile yıkanır.

Bal maskesi: Taze ve yumuşak bir cildin vazgeçilmezleri arasında yer alan bal maskesi aynı zamanda siyah nokta platformunun geri plana alınmasına da olanak tanımaktadır. Cildin beslenmesi adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bal maskesi aynı zamanda sıkılaşma platformu adına da oldukça idealdir. Bal maskesi için öncelikle 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır. Daha sonra içerisine az miktarda susam yağı ilave edilir. Elde edilen bulamaç problemli bölgeye ince tabaka halinde sürülerek bekletilir. Sizler de önerilen cilt maskeleri aracılığı ile kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir